Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
28°C
|
Jutro
16.51°C | 26.79°C
- Reklama -
Image

Sześć medali zawodników SKSW Skarżysko w międzynarodowym turnieju w Józefowie

W sobotę 20 maja 2023 w hali sportowej Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie odbył się XXIV Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa. Turniej zgromadził550 karateka z 45 klubów z całej Polski oraz z Łotwy, Litwy, Ukrainy.

Skarżyski Klub Sportów Walki Kyokushin-Karate reprezentowało 8 zawodników, którzy zostawili całe serducho na matach pokazując swoje umiejętności i trud włożony na treningach. W tej ósemce znajdowało się dwoje debiutantów startujących po raz pierwszy w tak dużym turnieju. Turniej odbywał się w formule kumite full kontakt ALL Kick oraz w formule kata indywidualne open.

Skarżyscy zawodnicy zdobyli w sumie 6 medali w tym 2 złote medale, 3 srebrne medale i 1 medal brązowy. Kacper Banasiewicz i Jakub Adamski po wygraniu swoich walk eliminacyjnych musieli zadowolić się miejscami IV. 

To kolejny sukces Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” Zaborek-Team i wielka promocja miasta. Turniej ten był także kolejnym sprawdzianem przygotowań do Mistrzostw Europy, które odbędą się w czerwcu w Debreczynie na Węgrzech. Poziom turnieju zarówno sportowo jak i organizacyjnie był bardzo wysoki. Walki przebiegały bardzo sprawnie, za co należą się brawa dla sędziów i organizatorów turnieju.

Złote medale w kategorii kumite (walki) zdobyli:

1. Zuzanna Wiśniewska (kadra Polski)
2. Zuzanna Karpeta

Srebrne medale w kategorii kumite (walki) zdobyli:

1. Marcel Banaczkowski
2. Bartek Gladyś
3. Wiktoria Aleksandrowicz (kadra Polski)

Brązowy medal w kategorii kumite zdobył : DOMINIK POTĘPA

IV miejsca tuż za podium zajęli Kacper Bansiewicz oraz Jakub Adamski w kumite i w kata

- Ekipa Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” pokazała się z bardzo dobrej strony. Jest to kolejny dobry wynik naszego klubu na międzynarodowych zawodach. Nie zawiedli wszyscy biorący udział w zawodach zawodnicy, także debiutanci. Jestem bardzo szczęśliwy z odniesionego sukcesu - zaznacza  Zbigniew Zaborski.

- Przed nami kolejne treningi, sparingi i mocne przygotowania do Mistrzostw Europy. Przed nami wyjazd na kolejny bardzo mocny Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Carpatia Cup, który odbędzie się w najbliższą sobotę. Do tej pory zgłosiło się już 700 zawodników. i zawodniczek z całej Polski i wielu krajów Europy. Myślę, że to będzie ostateczny sprawdzian przed Mistrzostwami Europy- powiedział sensei Zbigniew Zaborski trener Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate”


Zbyszek Biber's Avatar

Zbyszek Biber

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
reklamackziu_2024.gif
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie