Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
28°C
|
Jutro
16.51°C | 26.79°C
- Reklama -
Image

Korespondencyjna Świętokrzyska Mini-Olimpiada Turnieju Gier i Zabaw Szkół Podstawowych w SP 5.

Trwa korespondencyjna Świętokrzyska Mini-Olimpiada w Turnieju Gier i Zabaw Szkół Podstawowych dziewcząt i chłopców klas I-III . Szkoły Podstawowe z terenu województwa świętokrzyskiego, które w terminie zgłosiły się do zawodów, organizują je na własnych boiskach sportowych zgodnie z programem turnieju. 11 maja 2023r. Turniej gier i zabaw jak każdego roku zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Pawła II w Skarżysku-Kamiennej. Koordynatorem była  Barbara Pająk , a Rodzice pomagali sędziować.

Organizatorami głównymi turnieju są: Departament Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy Kielce. Współorganizatorzy: Zarządy Miejsko-Gminne oraz Powiatowe Szkolnego Związku Sportowego oraz Szkoły Podstawowe z terenu województwa świętokrzyskiego.

W ramach zawodów uczniowie biorą udział w 4 konkurencjach jak: zakładanie kółek ringo na pachołki, tor przeszkód z przejściem pod płotkiem i przenoszeniem piłki lekarskiej kilogramowej, skoki z piłką na dystansie 15m, bieg sztafetowy z przekazywaniem pałeczki sztafetowej na dystansie 20m. Udział wzięło 30uczniów z klas 1-3 plus 6 rezerwowych. Szkoły przesyłają do organizatora drogą mailową protokół z zawodów wraz z wynikami oraz listę startową uczestników. Dzięki słonecznej pogodzie uczniowie z innych klas kibicowali zawodnikom.

Szkoły oraz uczniowie uczestniczący w turnieju otrzymają pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody niespodzianki w czerwcu, ufundowane w drodze losowania przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Zbyszek Biber's Avatar

Zbyszek Biber

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
reklamackziu_2024.gif
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie