Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
28°C
|
Jutro
16.51°C | 26.79°C
- Reklama -
Image

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” Smerfetki z SP 5 drugie w województwie

W dniach 8 i 9  maja w Nowinach rozegrane zostały finały wojewódzkie XXIII Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w województwie świętokrzyskim. Poznaliśmy najlepszych młodych piłkarzy i piłkarki do lat 8, 10 i 12. Mistrzowie w kategoriach U-10 i U-12 wystąpią w finale ogólnopolskim i staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Bardzo dobrze spisała się reprezentacja dziewcząt  Szkoły Podstawowej nr 5  (U8),  która w swojej kategorii  zajęła drugie miejsca. 

W finale województwa świętokrzyskiego do rywalizacji stanęło blisko 740 dzieci z 74 drużyn. Zawody podzielone zostały na dwa dni – 8 maja zagrali chłopcy i dziewczynki z kategorii U-10, a dzień później ich starsi koledzy i koleżanki z kategorii U-12. Na boiska przy ul. Kubusia Puchatka w Nowinach wybiegli również najmłodsi uczestnicy Pucharu (kat. U-8).

Puchar Tymbarku to największe, dziecięce rozgrywki piłkarskie w Europie. Od XXIII edycji mogą przystąpić do nich wyłącznie drużyny szkolne, dziewcząt i chłopców, w trzech kategoriach wiekowych: do 8, 10 i 12 lat. Zawody rozpoczynają się eliminacjami na szczeblu gminnym i powiatowym, a zwycięzcy awansują do etapu wojewódzkiego. Najlepsze 16 drużyn w kraju, po jednej z każdego regionu - w kategorii U-10 i U-12 wśród chłopców i dziewcząt, wystąpi w finale ogólnopolskim w Warszawie. Mecze finałowe odbędą się w czerwcu na stadionie PGE Narodowym przed meczem Polska – Niemcy.

W najmłodszym roczniku (U-8) zagrały drużyny SP nr 5  - Smerfetki (dziewczynki) i Orlik Ostojów (chłopcy). W kategorii chłopców (U-10) zagrała reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 13. W kategorii chłopców (U12) wystąpiła drużyna Młode Orły ze Skarżyska Kościelnego. 

Najmłodsze zawodniczki finału Smerfetki ze Szkoły Podstawowej nr 5 spisały się na medal zajmując drugie miejsce w finale wojewódzki. 

-
Dziewczęta spisały się znakomicie zajmując drugie  miejsce. W drodze do finału wygrały wszystkie swoje mecze. Najlepszą bramkarką Turnieju Finałowego została Julia Łakomiec - podkreśla Michał Dudek. 

Smerfetki SP 5 zagrały w składzie:  Julia Łakomiec, Marta Miernik, Gabriela Książek, Aleksandra Łakomiec, Nela Janas, Karina Karpeta, Oliwia Koperek, Kaja Pisarek, Maja Kaleta. Opiekun Michał Dudek, Barbara Pająk. 

Reprezentacja chłopców Szkoły Podstawowej nr 13 turniej zakończyła na ćwierćfinale. 

-  W ćwierćfinale spotkaliśmy się z SP Tychów Nowy. Mecz był bardzo wyrównany, ale niestety przegraliśmy go 3:2. Ostatecznie nasza drużyna zajęła 2 miejsce w grupie, co dało nam miejsca 5-8 w końcowej klasyfikacji - zaznacza Dariusz Frydryk

SP 13 zagrała w składzie: Bartosz Winiarski, Oskar Klimek-Szumielewicz, Antoni Pogan, Dorian Chatys, Jakub Stachowicz, Marcel Kupczewski, Piotr Kępa, Szymon Sikorski, Jakub Wojtaszewski. Opiekun: Dariusz Frydryk.


Klasyfikacja końcowa turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" - Finał Świętokrzyski 

U-8 Chłopcy:

1. SP 33 Kielce
2. SP Tychów Nowy
3. SP Stadnicka Wola

U-10 chłopcy

1. SANDO4
2. Asy 2
3.  SP Tychów Nowy

U-12 Chłopcy:

1. SP 34 Kielce
2. SP I Bilcza
3. Jedynka Staszów

U-8 Dziewczyny:

1. SP Tychów Nowy
2. Smerfetki SP 5 Skarżysko-Kamienna 
3. Gwiazdeczki Bodzentyn

U-10 Dziewczyny

1.Gmina Brody
2. SP Bieliny
3. SP "Gacuś" Konieczno

U-12 Dziewczyny:

1.AP PSP Klimontów
2.SKS Olimpijczyk Fałków
3. Diament


Zbyszek Biber's Avatar

Zbyszek Biber

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
reklamackziu_2024.gif
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie