Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
28°C
|
Jutro
16.51°C | 26.79°C
- Reklama -
Image

Kolejny sukces zawodników Skarżyskiego Klubu Sportów Walki

W sobotę 29 kwietnia, w hali sportowej w Ostrawie (Czechy) odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Silesia Cup 2023, który zgromadził około 200 karateka z kilku krajów Europy. Turniej rozgrywany był na zasadzie full kontakt bez ochraniaczy tułowia, a od kategorii 2010-2009 rozgrywany był bez ochrony dłoni, czyli na gołe pięści, a także bez ochraniaczy tułowia. Jedyną częścią chronioną ciała była głowa.

Zawodnicy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” zdobyli ogółem 10 medali indywidualnych, a Angelika Skorek została ogłoszona najlepszą zawodniczką turnieju.

Złote medale w Silesia Cup Ostrava 2023 zdobyli:
 • Zuzanna Wiśniewska
 • Angelika Skorek,
 • Wiktoria Sokół
Srebrne medale zdobyli:
 • Jessica Skorek
 • Wiktoria Aleksandrowicz
Brązowe Medale zdobyli:
 • Zuzanna Karpeta
 • Kacper Banasiewicz
 • Marcel Banaczkowski
 • Antonina Pastuszko
 • Dominik Potępa
Miejsca od V-VIII zdobyli:
 • Bartosz Gładyś
 • Jakub Adamski

- To wielki sukces Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” tym bardziej, że nasi zawodnicy po raz pierwszy startowali w turnieju Karate Kyokushin na gołe pięści. To inna walka niż w rękawicach czyli ochraniaczach dłoni, ale nie pozostawiliśmy złudzeń nasi zawodnicy są mocno przygotowani i do takiego rodzaju zawodów - podkreśla trener skarżyskich karateka sensei Zbigniew Zaborski.

- Odnieśliśmy kolejny sukces sportowy sławiąc nasze miasto wśród zawodników z Europu - dodaje Zaborski. Z całego serca Dziękuję rodzicom, opiekunom oraz zawodnikom za cudowną postawę na macie i rewelacyjną promocję naszego miasta. To sukces nas wszystkich rodziców, dzieci, opiekunów – zaznacza sensei Zaborski.


Zbyszek Biber's Avatar

Zbyszek Biber

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
reklamackziu_2024.gif
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie