Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
28°C
|
Jutro
16.51°C | 26.79°C
- Reklama -
Image

Zawodnicy SKSW Skarżysko ze Starachowic przywieźli osiem medali

W sobotę 22 kwietnia 2023 w hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Starachowicach odbyła się VI edycja Buschi Cup w Karate Kyokushin. Turniej zgromadził 600 karateka z 45 klubów z całej Polski.

Skarżyski Klub Sportów Walki:Kyokushin-Karate reprezentowało dwunastu zawodników w tym dwoje debiutantów startujących po raz pierwszy w tak dużym turnieju. Turniej odbywał się w formule kumite, w formule kata indywidualne. Skarżyscy zawodnicy zdobyli 8 medali w tym 3 złote, 2 srebrne medale i 3 brązowe medale. Czwórka zawodników po wygraniu swoich walk eliminacyjnych musiała zadowolić się miejscami od V do VIII.

Ekipa skarżyska znalazła się na piątym miejscu drużynowym mimo tak skromnej liczebnie ekipy. Drużyna , która wygrała kwalifikację drużynową - klub z Radzymina przywiózł 30 zawodników, druga drużyna z Końskich przywiozła 25 zawodników w tym dwoje nie tak dawno trenujących w skarżyskim klubie karate, natomiast trzecia drużyna gospodarze zgłosili 36 zawodników.

To kolejny duży sukces ekipy sensei Zbigniewa „Zaborka” Zaborskiego jego plan treningowy przynosi spodziewane efekty. Kolejnym sprawdzianem ekipy skarżyskiego Klubu Sportów Walki będzie udziałw Mistrzostwach Ostrawy Czechy w najbliższą sobotę 29 kwietnia 2023

Złote medale w kategorii kumite (walki) zdobyli:

1. Zuzanna Wiśniewska (kadra Polski)
2. Wiktoria Aleksandrowicz (kadra Polski
3. Angelika Skorek

Srebrne madale w kategorii kumite (walki) zdobyli:

1. Jakub Adamski
2. Jessica Skorek
3. Dominik Potępa

Brązowe medale w kategorii kumite zdobyli:

1. Bartek Gładyś
2. Wiktoria Sokół (kadra Polski)
3. Maja Oleksiak

Miejsca od V-VII zdobyli

1. Marcel Banaczkowski
2. Szymon Libich
3. Dawid Faliszewski
4. Dominik Potępa

DRUŻYNOWO:

1. Radzymin
2. Końskie
3. Starachowice
4. Konstancin Jeziorna
5. Skarżysko-kamienna
6. Morawica
7. Sieradz
8. Tarnów

- Ekipa Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” pokazała się z bardzo dobrej strony. Jest to kolejny dobry wynik naszego klubu na prestiżowych zawodach -  podkreśla trener sensei Zbigniew Zaborski 4 Dan. Nie zawiedli wszyscy biorący udział w zawodach zawodnicy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate”, także debiutanci, którzy wygrali wszystkie swoje pojedynki eliminacyjne, ulegli dopiero w walkach o strefę medalową. Jestem bardzo szczęśliwy z odniesionego sukcesu - dodaje  Zbigniew Zaborski.

Przed nami kolejny turniej bardzo mocny turniej karate full kontaktowy, który odbędzie się 29 kwietnia Silesia Cup Ostrawa w Czechach.

Trzymajcie kciuki za najlepszy klub w mieście, jedyny licencjonowany i należący do Polskiego Związku Karate Kyokushin i najsilniejszej Federacji Karate na świecie - Shinkyokushinkai, który jak żaden sławi nasze miasto na terenie całego Kraju i za granicą przynosząc miastu wspaniałą reklamę i promocję miasta jak nikt inny.


Zbyszek Biber's Avatar

Zbyszek Biber

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
reklamackziu_2024.gif
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie