Akademia Siatkówki Pawła Zagumnego trenuje w Skarżysku
Paweł Zagumny Jest jedynym polskim siatkarzem który grał na czterech turniejach olimpijskich (1996, 2004, 2008 i 2012). Na mistrzostwach świata 2006 wywalczył z reprezentacją srebrny medal, a ponadto otrzymał tytuł najlepszego rozgrywającego imprezy. Trzy lata później na mistrzostwach Europy zdobył z reprezentacją tytuł mistrza Europy i otrzymał tytuł najlepszego rozgrywającego imprezy. Zdobył też srebrny medal podczas Pucharu Świata 2011 i złoty medal Ligi Światowej 2012. Na mistrzostwach świata 2014 zdobył z reprezentacją tytuł mistrza świata, pierwszy od 40 lat w polskiej siatkówce.
Po zakończeniu kariery założył Akademię Siatkówki Pawła Zagumnego w Londynie. To właśnie z Akademią przyjechał do Skarżyska – Kamiennej na obóz sportowy. Pierwszy turnus dla dzieci i młodzieży obył się w dniach 1 – 8 sierpnia. W Skarżysku przebywało 16 dzieci. W środę 19 sierpnia, obóz rozpoczęła grupa 24 dorosłych.
Uczestnicy obozu zakwaterowani są na ośrodku na Rejowie, treningi mają w hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku – Kamiennej przy ul. Sienkiewicza 34.
Jak zaznacza były reprezentant Polski, miasto Skarżysko – Kamienna jako miejsce na obóz zaproponował Tomasz Borowski, skarżyszczanin, który jest trenerem w Akademii Pawła Zagumnego. Tomasz Borowski, to były siatkarz Skórzanych Skarżysko oraz trener i założyciel Siatkarskiej Akademii Skarżyska.
- Hala sportowa, w której mamy zajęcia spełnia wszystkie nasze wymagania, mamy do dyspozycji trzy sektory, możemy przeprowadzić każdego rodzaju zajęcia. Jesteśmy bardzo zadowoleni z bazy sportowej. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś tutaj wrócimy – powiedział Paweł Zagumny.
- W Skarżysku mamy piękną halę sportową, jest świetny ośrodek na Rejowie, świetne warunki, uznałem, że to doskonałe miejsce na obóz. Paweł Zagumny od razu zgodził się, żeby tu przyjechać. Pokazałem mu zdjęcia hali, ośrodka – to wystarczyło by go przekonać – zaznacza Tomasz Borowski.
Uczestnicy obozu mają w planie rozegranie meczu z byłymi zawodnikami Skarżyskiej Akademii Siatkówki. Spotkanie ma odbyć się w sobotę 22 sierpnia.
Obóz sportowy Akademii Siatkówki Pawła Zagumnego potrwa do 25 sierpnia.
Uczestnicy obozu mają w planie rozegranie meczu z byłymi zawodnikami Skarżyskiej Akademii Siatkówki. Spotkanie ma odbyć się w sobotę 22 sierpnia.
Obóz sportowy Akademii Siatkówki Pawła Zagumnego potrwa do 25 sierpnia.










Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.