Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
16°C
|
Jutro
12.7°C | 25.8°C
- Reklama -
Image

Jak przywitać nowego współpracownika?

Pierwszy dzień w pracy jest dużym przeżyciem nie tylko dla nowo przyjętej osoby, ale też dla całego, już zgranego ze sobą zespołu. Proces adaptacji trochę potrwa. Od każdego będzie on wymagał cierpliwości i wyrozumiałości. Jak powitać na pokładzie nowego członka załogi, by miła atmosfera towarzyszyła już na początku wspólnej drogi zawodowej?
 
Łatwo o zmiany w zespole

Liczne oferty pracy, łatwy dostęp do pośredników w znalezieniu nowej posady, jak np. serwis internetowy Pracuj.pl, sprzyjają rotacjom i zmianom w zespole pracowników. Każda z nich wprowadza zamieszanie w funkcjonujący już system i nie pozostaje bez wpływu na efektywność podejmowanych działań i atmosferę, jaka temu towarzyszy. Jednak nawet w takich okolicznościach praca może przebiegać bez większych zakłóceń.

Przede wszystkim postaw się w sytuacji nowego pracownika i pomyśl o swoich ewentualnych oczekiwaniach w nowym miejscu. Co pomogłoby ci zaaklimatyzować się w nowej firmie i wdrożyć w obowiązki, a co mogłoby zniechęcić cię do pójścia tam kolejnego dnia.
 
Przedstaw się i zaprezentuj firmę

Nowy pracownik może czuć się w pierwszych dniach podwójnie zagubiony. Otacza go wiele osób, których imiona trudno mu zapamiętać i porusza się w zupełnie mu obcym otoczeniu. Nie zna zasad panujących w firmie, rozkładu pomieszczeń, relacji między pracownikami i zajmowanych przez nich stanowisk. Problemem będzie dla niego określenie zakresu tematów, z jakimi powinien zgłaszać się do każdego z nich. Bądź dla niego wsparciem i wprowadź w firmową rzeczywistość. Przedstaw siebie i kolegów z zespołu, oprowadź po budynku i opowiedz o panujących tu zwyczajach.

Wyjaśnij, kto będzie pomocny w konkretnej sprawie, na kogo zawsze można liczyć i komu brakuje dystansu do siebie, więc trzeba umiejętnie dobierać słowa w rozmowie z nim. Takie wsparcie ograniczy ilość stresujących sytuacji w pierwszych dniach pracy w nowym miejscu.
 
Zabierz nowego pracownika na lunch

Zorganizuj grupę kolegów z pracy i zabierzcie nowicjusza na lunch. Oderwiecie się na chwilę od służbowych obowiązków i będziecie mieć okazję do pierwszej integracji. Rozmowy przy wspólnym posiłku sprzyjają podejmowaniu niezobowiązujących tematów i poznawania siebie nawzajem od prywatnej strony. Zacieśniane więzy przydadzą się w nabieraniu zaufania do nowo poznanych osób. Jeśli macie taką możliwość, idźcie na lunch do pobliskiej restauracji. Porozmawiacie w neutralnym dla każdego otoczeniu.

Mariusz Busiek's Avatar

Mariusz Busiek

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
reklamackziu_2024.gif
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie