Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
13°C
|
Jutro
12.57°C | 21.61°C
- Reklama -
Image

Wykopał wiadro pełne narkotyków? Mało wiarygodne wyjaśnienia aresztowanego dilera

Foto: Świętokrzyska Policja

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku – Kamiennej zatrzymali mieszkańca powiatu kieleckiego. 35-latek podejrzany jest o udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych. W jego mieszkaniu kryminalni zabezpieczyli około czterystu gramów amfetaminy, kilkanaście gramów marihuany, mefedron i klefedron. Najbliższe trzy miesiące diler spędzi za kratkami. Finalnie grozi mu od dwóch do nawet dwunastu lat więzienia.

Skarżyscy kryminalni zajmujący zwalczaniem przestępczości narkotykowej podejrzewali, że 35-letni mieszkaniec powiatu kieleckiego trudni się nielegalnym narkotykowym procederem. W poniedziałkowy ranek w mieszkaniu figuranta funkcjonariusze zabezpieczyli około czterystu gramów amfetaminy, około pięćdziesięciu gramów mefedronu, ponad dwadzieścia gramów klefedronu, kilkanaście gramów marihuany, dwie wagi elektroniczne do porcjowania narkotyków oraz pieniądze w kwocie ponad pięciu tysięcy złotych. Śledczy sądzą, że zabezpieczona gotówka prawdopodobnie pochodzi z nielegalnej działalności. Wielokrotnie karany gospodarz  lokalu trafił za kratki.

We wtorek zatrzymany mężczyzna usłyszał prokuratorski zarzut udziału w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych i środków odurzających. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Tłumaczył, że kilkanaście lat temu zginął jego wujek, który zażywał narkotyki. Około dwóch lat temu on sam, prowadząc prace budowlane, wykopał z ziemi wiadro wypełnione po brzegi różnego rodzaju narkotykami. Substancje prawdopodobnie należały do zmarłego wujka. Część narkotyków zatrzymany zaczął zażywać osobiście, a resztę zbywał nieznajomym ludziom, czyniąc sobie z tego źródło utrzymania.

W wersję 35-latka o wykapanym znalezisku nie dał wiary prokurator i skierował wniosek do sądu o tymczasowy areszt dla podejrzanego. W środę zapadła decyzja o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Za opisane czyny ustawodawca przewidział srogą karę – od dwóch do nawet dwunastu lat pozbawienia wolności.

2024 05 16 213551

Jarosław Gwóźdź's Avatar

Jarosław Gwóźdź

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie