Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
16°C
|
Jutro
12.7°C | 25.8°C
- Reklama -
Image

Nie przechodź obojętnie!

Przed nami zimowa aura i ujemne temperatury. Takie warunki zawsze stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia osób, które znajdują się w ciężkiej sytuacji życiowej, często przebywając w nieogrzewanych pomieszczeniach lub pustostanach. Widząc zagrożenie, nie bądźmy obojętni.

Skarżyscy policjanci przyjęli dziś rano zgłoszenie o mężczyźnie leżącym w opuszczonym budynku w rejonie przychodni przy ulicy Sokolej. Funkcjonariusze patrolówki zastali na miejscu wyziębionego 65-latka. Szukając schronienia przed zimnem wszedł do wnętrza budynku i zasnął przykrywając się starymi ubraniami. Na miejsce wezwano medyków, którzy zdecydowali o przewiezieniu zmarzniętego mężczyzny do szpitala.

Nie tylko bezdomni, ale i  nietrzeźwi narażeni są na niebezpieczeństwo wychłodzenia organizmu. Pamiętamy o tym, aby informować policję lub instytucje niosące pomoc o każdym ujawnionym przypadku osoby potrzebującej pomocy. Każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych i niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębienie organizmu, może uratować ich życie.

Informujmy o takich przypadkach korzystając z bezpłatnego numeru tel. 112. Możemy także  skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, ale tylko w przypadkach, które nie wymagają natychmiastowej interwencji.
 

Mariusz Busiek's Avatar

Mariusz Busiek

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
reklamackziu_2024.gif
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie