Zderzenie busa z osobówką na DK42. Sześć osób poszkodowanych
Sześć osób zostało poszkodowanych w wypadku do jakiego doszło w piątek po godzinie 7 na drodze krajowej nr 42 w Brześciu (gmina Bliżyn). Zderzyły się kursowy bus relacji Skarżysko-Kamienna-Końskie z samochodem osobowym.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Skarżysku-Kamiennej oraz OSP Bliżyn stwierdzono zderzenie czołowe samochodu osobowego Seat Leon i samochodu Bus Mercedes. Bus blokował jeden pas ruchu, natomiast samochód osobowy znajdował się w przydrożnym rowie. Na miejscu zdarzenia obecny był Patrol Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. W wyniku zdarzenia obrażenia odniósł kierujący samochodem osobowym oraz kierowca i czterech pasażerów busa. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz na neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych za pomocą sorbentu Compact. Równocześnie z tymi działaniami udzielano kwalifikowanej pomocy przedmedycznej jednej z poszkodowanych osób. Uszkodzone pojazdy zostały zabrane przez Pomoc Drogową.
Czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Skarżysku-Kamiennej.

Foto: asp. sztab. Rafał Siedlecki











Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.