Dzień Bezpiecznego Internetu w Skarżysku Kościelnym
Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Skarżysku Kościelnym odbyły się spotkania profilaktyczne poświęcone bezpieczeństwu w sieci. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w prowadzonych zajęciach wskazując zarówno na korzyści związane z użytkowaniem Internetu, jak i na zagrożenia. Co zrobić aby dostęp do Internetu był bezpieczny, to kluczowe pytanie dzisiejszych spotkań z dziećmi i młodzieżą. Policjantka skarżyskiej policji przestrzegała między innymi przed kontaktem z internetowymi oszustami, przed hejtem oraz uzależnieniem od Internetu. W spotkaniach profilaktycznych wzięło udział ponad 250 uczniów.
Prowadzone spotkania zakończyły się rozstrzygnięciem i wręczeniem nagród dla laureatów i wyróżnionych w konkursie literackim pn. „Internet w rymowance" oraz w konkursie plastycznym pn. „Bądź bezpieczny w sieci". Wszystkim gratulujemy.
Spotkania wpisują się w trwająca ogólnopolską kampanię MSWiA pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny”.











Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.