Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
16°C
|
Jutro
12.7°C | 25.8°C

Zaawansowane prace przy rozbudowie Al. Tysiąclecia w Skarżysku-Kamiennej. Rondo już w budowie. Duża szansa na wcześniejsze zakończenie inwestycji

Trwają intensywne prace na drogach powiatu skarżyskiego. Realizowane są rozbudowy i remonty zarówno dróg, chodników jak i przejść dla pieszych. Duży postęp prac można obserwować przy rozbudowie Al. Tysiąclecia w Skarżysku-Kamiennej na odcinku od skrzyżowania z Al. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Sokolą, gdzie obecnie już prowadzone są intensywne prace przy budowie ronda.  Stopień zaawansowania realizowanych inwestycji sprawdzali podczas objazdu dróg przedstawiciele Zarządu Powiatu Skarżyskiego – starosta Artur Berus i odpowiedzialny za powiatową infrastrukturę drogową członek Tadeusz Bałchanowski. Samorządowcy są zadowoleni z postępu prac.

Jedną z istotnych dla mieszkańców miasta inwestycji drogowych realizowanych przez Powiat Skarżyski jest rozbudowa Al. Tysiąclecia w Skarżysku-Kamiennej na odcinku od skrzyżowania z Al. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Sokolą. Rozbudowa obejmuje odcinek drogi o długości 820 m. Obecnie przebudowywane jest skrzyżowanie Al. Tysiąclecia z ul. Sokolą na, którym powstaje rondo. Ponadto w ramach prac zostanie poszerzona do 7 metrów jezdnia, przebudowane zostaną zjazdy, wybudowany chodnik oraz zatoki autobusowe. Po stronie lewej w kierunku ul. Sokolej budowana jest ścieżka rowerowa o szerokości 2 m o nawierzchni bitumicznej wraz z chodnikiem z kostki betonowej szerokości 1,5 m, natomiast przy krawędzi jezdni powstaje ścieżka pieszo-rowerowa o szerokości 3 m o nawierzchni bitumicznej. Zmodernizowana droga nie tylko udrożni lokalny ruch, ale przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo i komfort przemieszczania się w mieście.

Jest także bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców miasta po wczorajszym spotkaniu starosty Artura Berusa i członka zarządu powiatu Tadeusza Bałchanowskiego z panem Dominikiem Podsiadło, prezesem zarządu „Budromost – Starachowice”, firmą wykonująca rozbudowę. Wszystko wskazuje na to, że firma jeszcze w listopadzie br. zakończy inwestycję, czyli dwa miesiące wcześniej niż przewiduje umowa.   

- Tak jak zapewnialiśmy naszych mieszkańców nie zwalniamy tempa. Na terenie Powiatu Skarżyskiego realizujemy obecnie kilka inwestycji polegających na rozbudowie dróg, budowie chodników i bezpiecznych przejść dla pieszych. Na większość zadań pozyskaliśmy środki zewnętrzne. Cieszy nas postęp prac przy przebudowie Al. Tysiąclecia w Skarżysku-Kamiennej. Postęp widoczny gołym okiem - wykonano już prace ziemne, chodnik, powstaje droga oraz rondo. Jest także dobra wiadomość. Z rozmów przeprowadzonych wczoraj z panem Prezesem Budromostu wynika bowiem, że jest duże prawdopodobieństwo, że inwestycja zostanie zakończona w listopadzie br., czyli dwa miesiące przed terminem umownym – mówi starosta Artur Berus.

Inwestycja jest realizowana przy udziale środków pozyskanych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

- Cała inwestycja to koszt blisko 11,98 mln złotych. Większość środków, bo 8,38 milionów zł pozyskaliśmy, jako powiat z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Inwestycja przebiega zgodnie z harmonogramem, z dnia na dzień praktycznie widać efekty i postępy prac, dlatego z optymizmem patrzymy na jej wcześniejszy finisz – informuje Tadeusz Bałchanowski, członek zarządu powiatu odpowiedzialny za infrastrukturę drogową w powiecie.

prace przy przebudowie Al. Tysiąclecia w Skarżyskuprace przy przebudowie Al. Tysiąclecia w Skarżyskuprace przy przebudowie Al. Tysiąclecia w Skarżyskuprace przy przebudowie Al. Tysiąclecia w Skarżyskuprace przy przebudowie Al. Tysiąclecia w Skarżysku - wizyta władz powiatu na trenie budowyprace przy przebudowie Al. Tysiąclecia w Skarżysku - budowa rondaprace przy przebudowie Al. Tysiąclecia w Skarżysku - władze powiatu rozmawiają z przedstawicielami wykonawcyprace przy przebudowie Al. Tysiąclecia w Skarżyskuprace przy przebudowie Al. Tysiąclecia w Skarżysku - fragment budowanego rondaprace przy przebudowie Al. Tysiąclecia w Skarżysku - fragment budowanego rondaprace przy przebudowie Al. Tysiąclecia w Skarżysku - władze powiatu i wykonawcy przy budowanym rondzie

Jolanta Jagiełło's Avatar

Jolanta Jagiełło

- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
reklamackziu_2024.gif
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie