Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
16°C
|
Jutro
12.7°C | 25.8°C

Powiat Skarżyski pozyskał z PFRON blisko 154 tys. zł na zapewnienie dostępności dla osób niepełnosprawnych

Prawie 154 tys. zł pozyskał Powiat Skarżyski na dofinansowanie ze środków PFRON prac związanych z modernizacją i remontem infrastruktury Warsztatu Terapii Zajęciowej „Tęcza” oraz dostosowaniem łazienek w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych i w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Skarżysku-Kamiennej.

W środę 12 czerwca przedstawiciele powiatu skarżyskiego - starosta Artur Berus i członek zarządu Cezary Błach podpisali z dyrektorem Świętokrzyskiego Oddziału PFRON Andrzejem Michalskim umowy w ramach Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III. - Powiat Skarżyski efektywnie realizuje projekty nakierowane na rozwiązywanie problemów osób ze szczególnymi potrzebami. Corocznie wchodzimy w rolę realizatora programu wyrównywania różnic między regionami, skutecznie pozyskujemy środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W tym roku są to pieniądze, które umożliwią naszym placówkom specjalnym dostosowanie przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnościami  – zaznacza starosta Artur Berus.

W tym roku Powiat Skarżyski pozyskał dofinansowanie z „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarach B i F.

Podpisana umowa w obszarze B obejmuje dwa projekty na łączną kwotę 87 386,13 zł stanowiącą 85% udział środków PFRON. Będą one realizowane w dwóch specjalnych placówkach oświatowych.

- Projekt pn: „Remont i dostosowanie łazienki dla osób niepełnosprawnych w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych” ma na celu zapewnienie dostępności pomieszczenia higieniczno-sanitarego oraz stworzenie właściwego komfortu osobom niepełnosprawnym podczas codziennych czynności higienicznych i pielęgnacyjnych. Wysokość dofinansowania: 43.997,60 zł. Projekt będzie realizowany na rzecz Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych.  

- Projekt pn: „Przystosowanie łazienki dla osób niepełnosprawnych w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2” ma na celu remont i dostosowanie sanitariatu do potrzeb niepełnosprawnych podopiecznych placówki. Wysokość dofinansowania: 43.388,53 zł. Projekt skierowany jest na potrzeby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2.

W obszarze F natomiast została podpisana umowa na dofinansowanie projektu pn: „Remont i modernizacja infrastruktury Warsztatu Terapii Zajęciowej” dotyczy adaptacji poddasza w budynku Warsztatu na pomieszczenia magazynowe do przechowywania pólfabrykatów pozyskiwanych od darczyńców, które będą wykorzystywane do prowadzenia terapii zajęciowej z uczestnikami WTZ dla  Stowarzyszenia Na Rzecz Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza”. Dofinansowanie w wysokości 64.880,20 zł, co stanowi 80% udziału środków PFRON. 
władze powiatu i dyrektor PFRON po podpisaniu umów

Jolanta Jagiełło's Avatar

Jolanta Jagiełło

- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
reklamackziu_2024.gif
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie