Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
13°C
|
Jutro
12.57°C | 21.61°C

W Mostkach przy drodze powiatowej powstał ciąg pieszo-rowerowy

W miesiąc w Mostkach przy drodze powiatowej nr 0578T powstał ciąg pieszo-rowerowy. Zadanie realizowane było przez Powiat Starachowicki we współpracy z Powiatem Skarżyskim, który sfinansował budowę odcinka ścieżki pieszo-rowerowej w okolicy zalewu tuż przy Wiejskim Domu Kultury. We wtorek, 14 maja przy udziale przedstawicieli samorządu powiatu skarżyskiego – starosty Artura Berusa, członków zarządu Tadeusza Bałchanowskiego i Cezarego Blacha, dyrekcji i pracowników Zarządu Dróg Powiatowych oraz przedstawicieli wykonawcy inwestycja została odebrana i oddana do użytku.     

- Cieszymy się z każdego powstałego odcinka ścieżki rowerowej przy naszych drogach powiatowych. Priorytetem Zarządu Powiatu Skarżyskiego jest zarówno bezpieczeństwo mieszkańców jak i tworzenie przyjaznej infrastruktury dla wszelkiej aktywności, dla turystyki. Nasi mieszkańcy zasługują na to, by poruszać się bezpiecznie po drogach powiatu skarżyskiego nie tylko samochodami, ale także rowerami czy pieszo – mówi starosta Artur Berus.       

W ramach zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 0578T polegająca na budowie ciągu pieszo-rowerowego” powstała asfaltowa droga dla pieszych i rowerów o szerokości 3,23 m. Ponadto w ramach prac wykonano dwa zjazdy o szer. 5,0 m - 5,50 m, przejście dla pieszych oraz oznakowanie poziome i pionowe.

Inwestycja o wartości 122 750,00 zł została sfinansowana w całości z budżetu powiatu skarżyskiego.

Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „ROADSTAR” Sp. z o.o. ze Starachowic.

Nowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej realizowany przez Powiat Skarżyski powstał w Mostkach w okolicy zalewu tuż przy Wiejskim Domu Kultury. Łączy się on z ciągiem pieszo-rowerowym wykonanym przez Powiat Starachowicki na terenie Parszowa.

przedstawiciele samorządu powiatu na nowym odcinku ścieżki rowerowej w Mostkachfragment ścieżki rowerowej w Mostkach - oznakowanie poziome

 

Jolanta Jagiełło's Avatar

Jolanta Jagiełło

- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie