Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
13°C
|
Jutro
12.57°C | 21.61°C

Dzień Otwarty i „Festiwal Nauki” w „Ekonomiku”

Foto: Jolanta Jagiełło

Ósmoklasiści ze szkół podstawowych z terenu powiatu skarżyskiego, w ramach Dnia Otwartego Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Skarżysku-Kamiennej poznawały kierunki kształcenia oferowane przez „Ekonomik”. Wydarzeniu towarzyszył także „Festiwal Nauki” w trakcie którego, uczniowie mogli wziąć udział w zajęciach rozwijających wiedzę z chemii oraz przedmiotów zawodowych takich jak grafika komputerowa, druk 3D i reklama. Gościem Dnia Otwartego w „Ekonomiku” była członek zarządu powiatu Katarzyna Bilska.    

- Droga młodzieży jesteście w bardzo dobrej szkole. Ta szkoła ma niesamowity potencjał, świetną kadrę, świetną ofertę, bardzo bogate doświadczenia jeśli chodzi o wymianę międzynarodową i to co najważniejsze - za każdym razem kiedy ja w tej szkole jestem, to jestem przekonana, że - uczniowie czują się w niej bardzo dobrze. A kierunki, które są w tej szkole, to są kierunki, które dają wam szanse na bardzo dobrą przyszłość – mówiła do uczniów ze szkół podstawowych członek zarządu powiatu Katarzyna Bilska, podczas inauguracji Dnia Otwartego w ZSE, zachęcając młodzież do rozważenia wyboru na dalsze kształcenie właśnie tej szkoły.

Dzień Otwarty Zespołu Szkół Ekonomicznych miał na celu zapoznanie uczniów klas ósmych szkół podstawowych powiatu skarżyskiego z bogatą ofertą edukacyjną szkoły obejmującą kierunki kształcenia takie jak:

  • technik informatyk
  • technik ekonomista
  • technik reklamy
  • technik rachunkowości
  • technik spedytor
  • technik hotelarstwa
  • technik handlowiec

Więcej o tych kierunkach na stronie szkoły - https://zseskarzysko.pl/rekrutacja-2018/kierunki-ksztalcenia

Przed prezentacją poszczególnych kierunków kształcenia zawodowego uczniów szkół podstawowych, ich opiekunów oraz przybyłych gości powitała dyrektor ZSE Joanna Romanowska oraz młodzież przedstawiając krótki program artystyczny. W wydarzeniu uczestniczyły przedstawicielki Powiatu Skarżyskiego – członek zarządu Katarzyna Bilska oraz Beata Wojciechowska, kierownik Wydział Edukacji, Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki.

W trakcie Dnia Otwartego uczniowie „Ekonomika” wspólnie z nauczycielami zaprezentowali ósmoklasistom, prowadzone w szkole zawody i ich specyfikę, oprowadzili po szkole, pokazali pracownie, w których odbywają się zajęcia z przedmiotów oraz te, w których zdobywają zawodowe umiejętności. Na specjalnie przygotowanych stoiskach prezentujących poszczególne kierunki, można było porozmawiać bezpośrednio z uczniami, dopytać o ich odczucia na temat szkoły i programu nauczania. Na stoiskach oferowano uczniom także ulotki informacyjne oraz akcesoria związane z danym zawodem.   

W trakcie Dnia Otwartego w szkole odbywał się również „Festiwal Nauki” zorganizowany przez Stowarzyszenie "Nasz Ekonomik". W ramach festiwalu najzdolniejsi uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych pod okiem nauczycieli podzielili się z młodszymi kolegami i koleżankami zdobytą na zajęciach dodatkowych wiedzą praktyczną z przedmiotów przyrodniczych w szczególności z chemii oraz z przedmiotów zawodowych związanych z grafiką komputerową i reklamą. Duże zainteresowanie wzbudziły doświadczenia i eksperymenty chemiczne pokazujące zastosowanie i właściwości suchego lodu w życiu codziennym. Zajęcia pokazowe dla młodzieży ze szkół podstawowych udowodniły, że zarówno przedmioty przyrodnicze, jak i te związane z grafiką czy reklamą mogą być ciekawe i inspirujące.

„Festiwal Nauki” był współfinansowany przez Powiat Skarżyski w ramach Otwartego Konkursu Ofert na realizację zadań publicznych powiatu w 2024 roku z zakresu edukacji.

Dzień otwarty w Ekonomiku - stoiskaDzień otwarty w Ekonomiku - stoiskaDzień otwarty w Ekonomiku - stoiskaDzień otwarty w Ekonomiku - stoiskaDzień otwarty w Ekonomiku - stoiskaDzień otwarty w Ekonomiku - stoiskaDzień otwarty w Ekonomiku - stoiskaDzień otwarty w Ekonomiku - stoiskaDzień otwarty w Ekonomiku Dzień otwarty w Ekonomiku Dzień otwarty w Ekonomiku Dzień otwarty w Ekonomiku Dzień otwarty w Ekonomiku Dzień otwarty w Ekonomiku Dzień otwarty w Ekonomiku Dzień otwarty w Ekonomiku DSC04386Dzień otwarty w Ekonomiku Dzień otwarty w Ekonomiku Dzień otwarty w Ekonomiku Dzień otwarty w Ekonomiku Dzień otwarty w Ekonomiku Dzień otwarty w Ekonomiku - pracownieDzień otwarty w Ekonomiku - pracownieDzień otwarty w Ekonomiku - pracownieDzień otwarty w Ekonomiku - pracownieDzień otwarty w Ekonomiku - pracownieDzień otwarty w Ekonomiku - pracownieDzień otwarty w Ekonomiku - pracownieDzień otwarty w Ekonomiku - pracownieDzień otwarty w Ekonomiku - pracownieDzień otwarty w Ekonomiku - pracownieDzień otwarty w Ekonomiku - pracownieDzień otwarty w Ekonomiku - pracownieDzień otwarty w Ekonomiku - pracownieDzień otwarty w Ekonomiku - pracownieDzień otwarty w Ekonomiku - pracownieDzień otwarty w Ekonomiku - pracownieDzień otwarty w Ekonomiku - pracownieDzień otwarty w Ekonomiku - pracownieDzień otwarty w Ekonomiku - pracownieDzień otwarty w Ekonomiku - pracownieDzień otwarty w Ekonomiku - pracownieDzień otwarty w Ekonomiku - pracownieDzień otwarty w Ekonomiku - pracownieDzień otwarty w Ekonomiku - pracownieDzień otwarty w Ekonomiku - pracownieDzień otwarty w Ekonomiku - pracownieDzień otwarty w Ekonomiku - pracownieDzień otwarty w Ekonomiku - pracownieDzień otwarty w Ekonomiku - pracownieDzień otwarty w Ekonomiku - pracownieDzień otwarty w Ekonomiku - pracownieDzień otwarty w Ekonomiku - pracownie

Jolanta Jagiełło's Avatar

Jolanta Jagiełło

- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie