Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
14°C
|
Jutro
10.37°C | 23.55°C

Są kolejne bezpieczne przejścia dla pieszych w Suchedniowie. Przebudowane zostały dwa przejścia w ciągu drogi powiatowej ul. Bugaj

W Suchedniowie w ciągu drogi powiatowej ul. Bugaj zakończono przebudowę dwóch przejść dla pieszych. Inwestycja została odebrana i oddana do użytku. Przejścia zostały doświetlone, wyposażone w pasy akustyczno-wibracyjne oraz płytki ostrzegawcze. Zyskały także aktywne znaki dwustronnie podświetlane, zasilane panelami fotowoltaicznymi. Jak podkreśla wiceburmistrz Suchedniowa Dariusz Miernik, inwestycja zrealizowana przez Powiat Skarżyski znacznie poprawi bezpieczeństwo w tym rejonie Suchedniowa, gdzie zlokalizowana jest m.in. szkoła podstawowa, cmentarz oraz kościół. Wartość inwestycji wyniosła ponad 341 tys. złotych.

Przebudowa dwóch przejść w Suchedniowie w ciągu drogi powiatowej ul. Bugaj jest częścią większego zadania realizowanego przez Powiat Skarżyski. Zadanie to obejmuje przebudowę, budowę i remont łącznie 8 przejść dla pieszych usytuowanych w ciągu dróg powiatowych na terenie wszystkich gmin w powiecie skarżyskim. Na realizację tych inwestycji powiat przeznaczył 3 277 531 zł, w tym 2 313 531 zł pozyskanego dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych.

Przebudowa przejść dla pieszych w Suchedniowie kosztowała 341 442,19 zł.

- Długo oczekiwane przejścia, bo tutaj naprawdę jest bardzo ważne miejsce, bardzo newralgiczny punkt jeśli chodzi o układ komunikacyjny miasta. Tu jest dojście do szkoły podstawowej nr 1, dojście do cmentarza, jedyna tutaj także droga z osiedla Bugaj w kierunku kościoła, gdzie również znaczna część mieszkańców podąża. Co najważniejsze to poprawa bezpieczeństwa, i to miało tutaj głównie znaczenie. Bardzo jesteśmy zadowoleni, że radni powiatowi, zarząd powiatu skarżyskiego przychylił się do naszych rozmów, wniosków i wspólnie te problemy zostały dostrzeżone i udało się te przejścia wykonać. Przejścia te na pewno poprawią bezpieczeństwo w tym rejonie Suchedniowa – podkreślił z zadowoleniem Dariusz Miernik, wiceburmistrz Suchedniowa podczas oficjalnego odbioru inwestycji.

Zakres robót obejmował montaż i wykonanie takich elementów jak:

  • Znak aktywny D-6 900x900 podświetlany dwustronny, doświetlenie przejścia, panel fotowoltaiczny.
  • Oznakowanie poziome grubowarstwowe kolor czerwony
  • Oznakowanie poziome grubowarstwowe - linie na przejściach dla pieszych w kolorze białym
  • Montaż płytek ostrzegawczych
  • Warstwa ścieralna 4cm,
  • Oznakowanie pionowe

Wykonawcą przebudowy przejść dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 1758T ul. Bugaj w Suchedniowie była firma Budromost Starachowice Sp. z o.o. z Wąchocka.

Inwestycja została odebrana 19 kwietnia w obecności przedstawicieli Samorządu Powiatu Skarżyskiego – starosty Artura Berusa, członka zarządu Tadeusza Bałchanowskiego, radnego Emila Tokarczyka, dyrektora ZDP Marka Czyża i pracowników jednostki, przedstawicieli Miasta i Gminy Suchedniów – burmistrza Cezarego Błacha i wiceburmistrza Dariusza Miernika oraz przedstawicieli Wykonawcy.       

Przebudowane przejścia dla pieszych w Suchedniowie w ciągu drogi powiatowej ul. BugajPrzebudowane przejścia dla pieszych w Suchedniowie w ciągu drogi powiatowej ul. BugajPrzebudowane przejścia dla pieszych w Suchedniowie w ciągu drogi powiatowej ul. BugajPrzebudowane przejścia dla pieszych w Suchedniowie w ciągu drogi powiatowej ul. BugajPrzebudowane przejścia dla pieszych w Suchedniowie w ciągu drogi powiatowej ul. BugajPrzebudowane przejścia dla pieszych w Suchedniowie w ciągu drogi powiatowej ul. BugajPrzebudowane przejścia dla pieszych w Suchedniowie w ciągu drogi powiatowej ul. Bugaj

Jolanta Jagiełło's Avatar

Jolanta Jagiełło

- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie