Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
13°C
|
Jutro
12.57°C | 21.61°C

Oddział Urazowo-Ortopedyczny w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej już po kompleksowym remoncie

Oddział Urazowo-Ortopedyczny to kolejny zmodernizowany oddział w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej. Oddział został przebudowany oraz wyremontowany po to, aby poprawić warunki udzielania świadczeń zdrowotnych leczących się w nim pacjentów. Zmodernizowany oddział został oficjalnie zaprezentowany 5 kwietnia przy udziale przedstawicieli samorządu powiatu skarżyskiego – starosty Artura Berusa, członka zarządu Katarzyny Bilskiej i sekretarz – Małgorzaty Nosowicz. Remont oddziału był możliwy, dzięki dotacji z budżetu powiatu skarżyskiego.

Oddział Urazowo-Ortopedyczny jest kolejnym oddziałem, który w ostatnim czasie przeszedł gruntowny remont. Szpital sukcesywnie bowiem polepsza warunki udzielania świadczeń zdrowotnych w swoich oddziałach.

- Oddział Urazowo-Ortopedyczny przeszedł kompleksowy remont zarówno malowania, wymiany instalacji elektrycznych, wodociągowych, kanalizacyjnych, wymiana stolarki okiennej, całego sprzętu. Wcześniej udało nam się również wymienić wszystkie łóżka na oddziałach, szafki przyłóżkowe także komfort zarówno pobytu pacjentów jak i pracy naszego personelu (tu ukłony dla całego personelu oddziału ortopedycznego). Ściany same nie leczą, ale jest odpowiednia kadra na tym oddziale – podkreślił szpitala Leszek Lepiarz, zaznaczając jednocześnie, że remont oddziału był możliwy dzięki środkom finansowym z budżetu Powiatu Skarżyskiego, które w części pozwoliły wykonanie tego remontu. - Za nami już także remonty Oddziału Pediatrycznego, Chirurgii Ogólnej, Oddziału Laryngologii, Oddziału Ginekologii i Położnictwa, Neonatologii, Oddziału Chorób Wewnętrznych, ZOL-u, Rehabilitacji i Oddziału Udarowego. Przed nami jeszcze kolejny remont, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, który rozpoczynamy jeszcze w tym roku – dodał dyrektor Lepiarz.

Powiat Skarżyski, jako organ założycielski Szpitala wspiera powiatową służbę zdrowia. Na przestrzeni ostatnich pięciu lat udzielił Szpitalowi Powiatowemu dotacji na ponad 3,6 mln zł na wyposażenie placówki w nowoczesny sprzęt medyczny do badań diagnostycznych oraz remonty oddziałów.

- Dziękuję za to, że ta inwestycja dobiegła końca. Widzimy dziś namacalne efekty tych prac. Cieszę się, że Samorząd Powiatu Skarżyskiego inwestuje w ochronę zdrowia. To co powiedział Pan Dyrektor to nie był pierwszy remont w naszym Szpitalu. Można powiedzieć, że przez ostatni czas zostały wyremontowane w większości oddziały Szpitala. Wiemy też jaka jest bardzo trudna sytuacja służby zdrowia w Polsce. I tu przede wszystkim podziękowania dla Radnych Rady Powiatu Skarżyskiego, bo te środki na remont trafiły z budżetu powiatu . Pokazujemy, że nie tylko drogi, nie tylko edukacja, ale też służba zdrowia dla nas jest bardzo ważna i liczymy, że w przyszłości Rząd RP dostrzeże te problemy jakie są na poziomie szpitalnictwa w Polsce i zdecydowanie tych środków będzie płynąć więcej na służbę zdrowia. I tego sobie i Państwu życzę, bo każdy na sercu ma nasz Szpital Powiatowy – mówił starosta Artur Berus.         

Kierownik oddziału Urazowo-Ortopedyczny Jan Gajda, będący również radnym powiatu skarżyskiego, który zabiegał o dofinansowanie tego remontu wspólnie z radnym Jerzym Żmijewskim przekazał podziękowanie Staroście, Zarządowi Powiatu oraz Radnym za przychylność i udzielone wsparcie w wysokości ponad 980 tys. zł. Przypomniał, że całkowity koszt remontu wyniósł 1 213 397 zł, a resztę pokrył Szpital. Podziękował także współpracownikom.

- Oddział ortopedii wykonuje wysoki kontrakt, robi nadwykonania. Leczą się u nas pacjenci nie tylko z naszego powiatu i województwa, ale na protezoplastykę przyjeżdżają pacjenci z całej Polski – poinformował kierownik oddziału Jan Gajda. Jego zdaniem to co zostało zrobione pozwoli na poprawę komfortu dla pacjentów, poprawę funkcjonowania oddziału i usprawnienie pracy jego pracownikom.

W ramach przeprowadzonych prac remontowo-budowlanych Oddziału Urazowo-Ortopedycznego wykonano między innymi:

  • przebudowę strefy socjalnej oddziału,
  • instalację elektryczną i przyzywową (instalacja zamontowana w toalecie dla niepełnosprawnych),
  • instalację gazów medycznych na jednej z sal chorych,
  • malowanie ścian pomieszczeń i korytarza oddziału,
  • wymianę wykładzin podłogowych na tarkett,
  • wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
  • przebudowano łazienki dla pacjentów,
  • zamontowano klimatyzatory na dwóch salach,
  • zamontowano monitoring na jednej z sal,
  • zamontowano drzwi przeciwpożarowe.

otwarcie oddziału urazowo-ortopedycznego po remoncie otwarcie oddziału urazowo-ortopedycznego po remoncie otwarcie oddziału urazowo-ortopedycznego po remoncie otwarcie oddziału urazowo-ortopedycznego po remoncie otwarcie oddziału urazowo-ortopedycznego po remoncie otwarcie oddziału urazowo-ortopedycznego po remoncie otwarcie oddziału urazowo-ortopedycznego po remoncie otwarcie oddziału urazowo-ortopedycznego po remoncie otwarcie oddziału urazowo-ortopedycznego po remoncie otwarcie oddziału urazowo-ortopedycznego po remoncie otwarcie oddziału urazowo-ortopedycznego po remoncie otwarcie oddziału urazowo-ortopedycznego po remoncie otwarcie oddziału urazowo-ortopedycznego po remoncie - sala chorychotwarcie oddziału urazowo-ortopedycznego po remoncie - zwiedzanie oddziałuotwarcie oddziału urazowo-ortopedycznego po remoncie otwarcie oddziału urazowo-ortopedycznego po remoncie otwarcie oddziału urazowo-ortopedycznego po remoncie - gabinet zabiegowyotwarcie oddziału urazowo-ortopedycznego po remoncie otwarcie oddziału urazowo-ortopedycznego po remoncie - uczestnicyotwarcie oddziału urazowo-ortopedycznego po remoncie - pokój pielegniarskiotwarcie oddziału urazowo-ortopedycznego po remoncie - pokój pielegniarskiotwarcie oddziału urazowo-ortopedycznego po remoncie otwarcie oddziału urazowo-ortopedycznego po remoncie - uczestnicyotwarcie oddziału urazowo-ortopedycznego po remoncie - uczestnicyotwarcie oddziału urazowo-ortopedycznego po remoncie - pokój kierownikaotwarcie oddziału urazowo-ortopedycznego po remoncie otwarcie oddziału urazowo-ortopedycznego po remoncie - wejście na oddziałotwarcie oddziału urazowo-ortopedycznego po remoncie - wytyczne

Jolanta Jagiełło's Avatar

Jolanta Jagiełło

- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie