Skarżysko-Kamienna kontakt@skarzysko24.pl
- Reklama -
Image

Radni zagospodarowali oszczędności z przetargów drogowych

.Na ostatniej sesji Rady Powiatu, zwołanej na wniosek Zarządu Powiatu, radni podjęli decyzję o zwiększeniu kwoty na budowę chodnika wzdłuż drogi powiatowej Suchedniów – Parszów (odcinek w miejscowości Mostki).
Zwiększenie środków na inwestycję o 160 tys. zł było konieczne. Okazało się bowiem, że zaplanowana w budżecie powiatu kwota na budowę chodnika jest niewystarczająca, co uniemożliwiło rozstrzygniecie przetargu. Na wtorkowej sesji radni jednogłośnie przyjęli zmiany w budżecie powiatu, dzięki którym zabezpieczono kwotę potrzebną na realizację tej inwestycji. Pieniądze na zwiększenie kwoty na budowę chodnika  udało się pozyskać z oszczędności, które powstały po rozstrzygnięciu przetargów na inne inwestycje drogowe.

Budowa chodnika w Mostkach rozpocznie się w najbliższym czasie i zakończy jeszcze w tym roku – wyjaśnia starosta Michał Jędrys. Z kostki brukowej betonowej wykonany zostanie odcinek chodnika (prawa strona) o długości 581 mb. Inwestycja obejmie również m.in. budowę zatok autobusowych i przebudowę przepustów pod zjazdami.





M.Nosowicz


Mariusz Busiek's Avatar

Mariusz Busiek

Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.

Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.

Informacja! Informujemy, że w trosce o jakość dyskusji każdy komentarz przechodzi proces moderacji. Twoja wypowiedź pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez administratora – zazwyczaj trwa to nie dłużej niż 24 godziny. Dziękujemy za cierpliwość!
Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie