Skarżysko-Kamienna kontakt@skarzysko24.pl
- Reklama -
Image

"Hasag", spotkanie autorskie z...(foto)

Muzeum im. „Orła Białego” zorganizowało dzisiaj  w Miejskim Centrum Kultury spotkanie z Krzysztofem Gibaszewskim, autorem książki „Hasag. Historia obozu pracy przymusowej w Skarżysku-Kamiennej".

Autor w oparciu o literaturę przedmiotu i zebrane materiały pochodzące ze zbiorów polskich i Archiwum Instytutu Yad Vashem podjął się opisu funkcjonowania obozu pracy przymusowej, jaki działał na terenie obecnych Zakładów Metalowych w czasie II wojny światowej.

Książka Gibaszewskiego napisana jest żywym językiem i zawiera unikalne - wstrząsające relacje więźniów obozu. Książka to doskonały opis różnych postaw ludzkich w sytuacji permanentnego zagrożenia - opisane są wzajemne relacje Żydów (od tych pozytywnych, po te negatywne - z przypadkami morderstw i  donosicielstwa). Opisana jest też dokładnie machina przymusowych obozów pracy.

Publikację można kupić  w Muzeum Orła Białego, księgarni Promyk i w Centrum Ostra Brama.













KW, Foto: Mariusz Busiek

pierwsin.png

wikary

Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.

Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.

Informacja! Informujemy, że w trosce o jakość dyskusji każdy komentarz przechodzi proces moderacji. Twoja wypowiedź pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez administratora – zazwyczaj trwa to nie dłużej niż 24 godziny. Dziękujemy za cierpliwość!
Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie