Skarżysko-Kamienna kontakt@skarzysko24.pl
- Reklama -
Image

Wyróżniono skarżyskie zespoły muzyczne..

11 czerwca 2010 w Kielcach odbył się koncert oraz rozdano nagrody w tegorocznym plebiscycie świętokrzyskich muzyków Muzyczne Scyzoryki 2010.Miło nam poinformować,że trzy statuteki powędrowały do dwóch skarżyskich zespołów. W kategorii debiut roku oraz najlepszy wykonawca pop statuetki zdobył Skarżysko-suchedniowski zespół Indie Bones. Muzycy mieli też okazję zaprezentować się przed ogromną publicznością zgromadzoną na Placu Artystów wykonując cover zespołu One Republic - Apologize. Zespół został założony w październiku 2008 roku przez Łukasza Lańczyka (Lanietz), Tomasza Dorobczyńskiego (TomTom) oraz Sebastiana Szczepańskiego (Jabber). W październiku 2009 do zespołu dołączył gitarzysta Roland Langer (LaDY). Aktualnie składa się z czterech muzyków: Lanietz, LaDY, Jabber i Tomtom. Zbliżone gusty muzyczne chłopaków z LOREIN są podstawą do tworzenia muzyki bogatej w gitarowe przestrzenne brzmienia i niebanalny tekst. Zespół jest również zwycięzcą FAZA Festiwal 2010 w Katowicach i finalistą Browar Rock Festiwal 2010 w Żywcu, Maj Music Festival 2010 w Katowicach oraz VII Przeglądu Kapel Studenckich w Krakowie. Do 11 czerwca 2010 działał pod nazwą Indie Bones.

Kilka dni temu zespół zmienił swoją nazwę na LOREIN. 

Trzecią statuetkę w kategorii rockowy zespół roku zdobył skarżyski Vivid, którego na skarżyskiej scenie rockowej nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Zespół, który powstał w 1993 roku w Skarżysku-Kamiennej po obaleniu rządu Jana Olszewskiego i nieudanej lustracji. Na przekór i w obawie przed władzą robotniczo-chłopską (elektryka Wałęsy i rolnika Pawlaka), jak to było za czasów PRL, Gutek (Marcin Gula) i Lennon (Waldemar Pilipczuk), zaczęli zapuszczać długie kudły. Spotkali się  na przystanku autobusowym i postanowili grać razem w rockowej kapeli na tzw poważnie wykonując kawałki, działającej w Skarżysku w latach 80 popularnej grupy "Głos Ameryki".

W następnych latach VIVID brał udział w wielu różnych imprezach na terenie dzisiejszego Województwa Świętokrzyskiego, zdobywając wiele nagród i zyskując uznanie lokalnej publiczności. W 1995 roku zespół zarejestrował swój pierwszy profesjonalny materiał. Nagrań dokonano w znanym rzeszowskim studio SPAART, a realizatorem nagrań był Andrzej Karp, obecnie jeden z najbardziej uznanych w Polsce realizatorów dźwięku. Zespół zarejestrował trzy piosenki, które stały się pierwszymi utworami skarżyskiego zespołu zarejestrowanymi w technice cyfrowej. Zespół nagrywał w składzie: Przemysław Król, Marcin Gula, Waldemar Pilipczuk, Jan Malik, Krzysztof Łopatka ( git. basowa) oraz Krzysztof Kęczkowski (instrumenty klawiszowe). W 1996 zespół wziął udział w kolejnej sesji nagraniowej w studiach Polskiego Radia Kielce. Sesja była nagrodą przyznaną przez organizatora Andrzejkowego Maratonu Rockowego w Kielcach. W trakcie sesji zarejestrowano kolejne trzy piosenki, a realizatorami nagrań byli Andrzej Karp oraz Tomasz Tamborski.

W krótkim czasie zespół stał się jedną z najpopularniejszych grup regionu, a jego popularność rosła wraz z możliwościami występów u boku największych gwiazd polskiej sceny rockowej. Grupa wystepowała wraz z:ONA, Lady Pank, Golden Life, Kasia Kowalska, Mafia, Proletariat, Bajm, Varius Manx, Emigranci i wielu wielu innych garjąc dla wielotysięcznej publiczności. W póżniejszym okresie VIVID uczestniczył w promocyjnej akcji nowo powstałego "Radio TAK" biorąc udział w "Wielkim Konwoju Radia TAK" grając koncerty we wszystkich większych miastach województwa. Ważnym wydarzeniem było też wzięcie udziału w z zorganizowanej przez wydawnictwo "Twój Styl" promocji czasopisma "Filipinka" podczas której zespół grał w wielu znanych klubach w m.in: Wrocławiu, Szczecinie, Częstochowie, Lublinie, Tychach.

Przez zespół przewinęło się wielu znakomitych muzyków takich jak Krzysztof Łopatka - znakomity gitarzysta basowy, gitarzysta Paweł Poros dziś grający w zespole MAFIA i z Izabellą Trojanowską, gitarzysta Piotr Szkil dziś absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, basiści Bartek Tuchowski i Kacper Pietrzyk dziś grający w zespole Kasi Wilk, gitarzysta Jimmy (Krzysztof Król) i wielu innych utalentowanych muzyków. Zespół wspierali, pomagali kształtować muzyczne osobowości starsi muzycy z których należy wymienić takie nazwiska jak: Marek Wawrzyniec - kompozytor i tekściarz "Głosu Ameryki" i "PAKT", Waldemar Gula - gitarzysta legendarnej skarżyskiej grupy "Cztery i Pół" a prywatnie ojciec Marcina Guli, Piotr Baran - perkusista i aranżer z zespołu PAKT, Marcin Korbacz - perkusista "Głosu Ameryki", "Mafia", a obecnie "De Mono", nieżyjący już dziś basista Dariusz Kaca i inni.

W 2008 roku członkowie zespołu bogatsi o doświadczenia nabyte w międzyczasie w tych i innych zespołach postanowili wskrzesić grupę. Dziś zespół gra w oryginalnym składzie, z czasów swych największych scenicznych sukcesów. Obecny skład:  Jan Malik - wokalista, Marcin Gula - gitary,Waldemar Pilipczuk - gitary, Bartek Tuchowski - gitary basowe, Przemysław Król- perkusja.

Obecnie zespół jest w trakcie nagrywania płyty, a utworem promującym płytę jest ,,Ikar". Premiera wkrótce..


źródło: tvskarzysko.pl





Zespół Indie Bones obecnie LOREIN

źródło: youtube.pl




Statuetki Muzyczny Scyzoryk 2010..

Foto: archiwum zespołu

W artykule wykorzystano informacje nadesłane przez zespół Indie Bones obecnie LOREIN oraz materiały pochodzące z oficjalnej strony zespołu Vivid :www.vivid.art.pl

Mariusz Busiek
pierwsin.png


Mariusz Busiek's Avatar

Mariusz Busiek

Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.

Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.

Informacja! Informujemy, że w trosce o jakość dyskusji każdy komentarz przechodzi proces moderacji. Twoja wypowiedź pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez administratora – zazwyczaj trwa to nie dłużej niż 24 godziny. Dziękujemy za cierpliwość!
Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie