Nowe kompetencje – nowe możliwości dla młodzieży!
W Skarżysku-Kamiennej 5 marca odbyło się specjalistyczne szkolenie z zakresu autodetailingu, które zostało zorganizowane z inicjatywy Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy, przy aktywnym zaangażowaniu Hufca Pracy w Skarżysku-Kamiennej oraz działającego przy nim Młodzieżowego Centrum Kariery.
Zajęcia przeprowadzono w siedzibie firmy Zakład Usług Motoryzacyjnych Hubert Mysior, która udostępniła swoją przestrzeń do realizacji tego praktycznego przedsięwzięcia. Część szkoleniową poprowadzili eksperci z firmy Rupes Polska, znanej z profesjonalnych rozwiązań w branży detailingu samochodowego.
Podczas szkolenia uczestnicy mieli okazję zdobyć wiedzę i umiejętności związane z profesjonalną pielęgnacją oraz renowacją pojazdów. Jest to branża, która dynamicznie się rozwija i należy do grupy zawodów deficytowych, czyli takich, na które zapotrzebowanie na rynku pracy jest obecnie szczególnie duże.
W szkoleniu wzięło udział 12 uczestników, którzy mogli w praktyce poznać tajniki pracy w tej specjalistycznej dziedzinie.Tego typu inicjatywy pokazują, jak ważne jest łączenie edukacji z praktyką oraz współpraca instytucji wspierających młodzież z lokalnymi przedsiębiorcami i ekspertami branżowymi.
Zdobyte podczas szkolenia umiejętności mogą w przyszłości stać się solidnym fundamentem do rozpoczęcia kariery zawodowej lub rozwijania własnej działalności.Wspieranie młodych ludzi w zdobywaniu konkretnych kompetencji zawodowych to inwestycja w ich przyszłość oraz w rozwój lokalnego rynku pracy.








Autor tekstu i zdjęć: Rzecznik prasowy ŚWK OHP Patryk Solecki













Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.