Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
17°C
|
Jutro
12.09°C | 25.79°C
- Reklama -
Image

Przed Skarżyskiem czas zmian – oświadczenie Urzędu Miasta

Foto: Mariusz Busiek

Publikujemy treść oświadczenia Urzędu Miasta odnośnie zmian, które rzekomo mają dotknąć skarżyską oświatę i które budzą zaniepokojenie mieszkańców.

W odniesieniu do pojawiających się w ostatnich dniach spekulacji odnośnie zmian, które rzekomo mają dotknąć  skarżyską oświatę i które budzą zaniepokojenie mieszkańców, chcemy oświadczyć, iż nie są wprowadzane żadne reorganizacje w sieci skarżyskich placówek oświatowych.

Faktem jest natomiast, iż władze miasta stoją u progu wielu trudnych decyzji. Stanowcze i przemyślane działania oraz długofalowe oszczędności są konieczne i nieuniknione. Priorytetem jest zapewnienie dalszej płynności finansowej, zabezpieczanie pieniędzy na inwestycje, rozwój miasta i sukcesywne wypełnianie oczekiwań skarżyszczan.

Niepokój mieszkańców może budzić fakt, iż naprawa finansów miasta będzie wymagała wielu radykalnych rozstrzygnięć. Na ten moment trwa analiza możliwych rozwiązań – żadne decyzje nie zapadły i na pewno nie będą wdrażane w życie bez wcześniejszego oficjalnego podania informacji do opinii publicznej.

Chcąc uspokoić ewentualne obawy, Prezydent Miasta zapewnia, iż zmiany będą wdrażane transparentnie, po głębokich analizach, a przede wszystkim z udziałem mieszkańców. Liczy także w tej kwestii na konstruktywny dialog z mieszkańcami oraz odpowiedzialną współpracę z radnymi Rady Miasta.

Zgodnie z wyborczymi deklaracjami Prezydenta Arkadiusza Boguckiego, najbliższe lata będą okresem zmian – zmian dla dobra Miasta i Mieszkańców.

Urząd Miasta's Avatar

Urząd Miasta

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
reklamackziu_2024.gif
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie