Spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych
Potrzebujący, samotni, bezdomni mogli poczuć prawdziwą, ciepłą atmosferę świąt, bowiem specjalnie dla nich Caritas organizuje wieczerze wigilijne w 90 miastach w całej Polsce. Jednym z miast było Skarżysko-Kamienna.
Od początku ideą akcji jest to, by nikt nie czuł się samotny i zapomniany. To szczególnie ważne w okresie świąt Bożego Narodzenia, które wszystkim nam kojarzą się z ciepłem rodzinnego domu, obecnością najbliższych, zastawionym stołem, obdarowywaniem, ale także z gotowością do dzielenia się z potrzebującymi.
Spotkanie wigilijne odbyło się w hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Sienkiewicza 34. Wszystkich zebranych gości przywitał Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej ks. Jerzy Karbownik. Świąteczne życzenia składali m.in. Karol Piłat, Zastępca Dyrektora Caritas Diecezji Radomskiej oraz Andrzej Brzeziński, Zastępca Prezydenta miasta Skarżyska-Kamiennej.
Podczas spotkania nie zabrakło wspólnej modlitwy, dzielenia się opłatkiem, ciepłego posiłku oraz wspólnego kolędowania. O przepiękną oprawę muzyczną zadbała Małgorzata Skuza i jej podopieczne z grupy działającej przy Miejskim Centrum Kultury.
Uczestnicy spotkania otrzymali upominki świąteczne w postaci słodkości i ubrań. Każdy mógł też zabrać ze sobą świąteczne ciasto, karpia czy pierogi.
Uczestnicy spotkania otrzymali upominki świąteczne w postaci słodkości i ubrań. Każdy mógł też zabrać ze sobą świąteczne ciasto, karpia czy pierogi.










Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.