Skarżysko-Kamienna kontakt@skarzysko24.pl
- Reklama -
Image

Uczniowie skarżyskiego „Ekonomika” poznawali pracę starostwa w ramach Dnia Przedsiębiorczości 2023

W środę 22 marca, uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Skarżysku-Kamiennej, w ramach udziału w programie Dzień Przedsiębiorczości 2023, odwiedzili starostwo powiatowe. Wizyta w starostwie była dla uczniów okazją do poznania pracy urzędu oraz przybliżenia zadań, jakie na co dzień realizuje samorząd powiatowy.

Wizyta, uczniów trzeciej i czwartej klasy o profilu ekonomia i rachunkowość, w Starostwie Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej związana była z udziałem Zespołu Szkół Ekonomicznych w programie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości „Dzień Przedsiębiorczości 2023”. Uczniowie poprzez bezpośredni kontakt z zakładem pracy ma możliwość zweryfikować informacje o pracy na danym stanowisku. Zdobywa w ten sposób również wiedzę o tym, jakich kompetencji i wiadomości oczekuje się od kandydatów w danym zawodzie.

Wizytę w naszym starostwie młodzież rozpoczęła od spotkania z przedstawicielami władz powiatu – członkiem zarządu Adamem Ciokiem i sekretarzem Małgorzatą Nosowicz. Członek zarządu A. Ciok przybliżył uczniom działania powiatu jako jednostki samorządu terytorialnego w zakresie podziału administracyjnego, a także omówił zakres działań prowadzonych przez zarząd powiatu oraz jaką rolę w samorządzie pełnią radni. Sekretarz Powiatu omówiła zagadnienia związane z pracą i kompetencjami urzędu, a także z jakimi problemami i sprawami mieszkańcy powiatu skarżyskiego mogą zgłaszać się do starostwa. Natomiast rzecznik prasowy Jolanta Jagiełło poinformowała poprzez jakie działania realizowana jest współpraca samorządu powiatowego z mediami oraz w jaki sposób rzecznik kreuje pozytywny wizerunek władz powiatu i jego organów w mediach i wśród lokalnej społeczności m.in. na przykładzie cyklicznego magazynu telewizyjnego pn. „Skarżyski – Powiat z widokiem nie tylko na góry”. 
Uczniowie mieli także możliwość bliższego poznania pracy Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich w zakresie Biura Obsługi Interesanta i Archiwum oraz Referatu Praw Jazdy i Referatu Rejestracji Pojazdów w Wydziale Komunikacji i Transportu. Zadania i kompetencje tych komórek omówiły naczelnik wydziału organizacyjnego Anna Bugajska oraz Sylwia Żmijewska, starszy inspektor w wydziale komunikacji.

Z zaciekawieniem wysłuchali także rzecznika konsumentów Moniki Czerwińskiej – Babiarz, która omówiła jakie prawa mają konsumenci oraz z jakimi sprawami można się zwrócić po pomoc i poradę do Biura Rzecznika Konsumentów działającego w starostwie powiatowym. Uczniowie otrzymali także poradniki i ulotki dotyczące praw konsumentów.

Na zakończenie nasi goście otrzymali drobne upominki. Starostwo natomiast otrzymało od uczniów „Ekonomika” podziękowanie za zaangażowanie w przedsiębiorczą edukację młodych ludzi.   

Mariusz Busiek's Avatar

Mariusz Busiek

Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.

Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.

Informacja! Informujemy, że w trosce o jakość dyskusji każdy komentarz przechodzi proces moderacji. Twoja wypowiedź pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez administratora – zazwyczaj trwa to nie dłużej niż 24 godziny. Dziękujemy za cierpliwość!
Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie