Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
14°C
|
Jutro
10.37°C | 23.55°C
- Reklama -
Image

Jak leczyć infekcje intymne?

Swędzenie, pieczenie czy też pojawienie się wydzieliny w miejscu intymnym, zawsze jest powodem do niepokoju. Tego rodzaju przykre dolegliwości, to typowe objawy infekcji intymnych. Bez względu na ich intensywność, należy je traktować jako sygnał ostrzegawczy, świadczący np. o zachodzącym w organizmie zakażeniu bakteryjnym lub wirusowym. Infekcje intymne stanowią częsty problem wśród kobiet. Mogą być efektem zaniedbań higienicznych i dietetycznych, ale także zdarza się, że ich przyczyną są choroby towarzyszące czy też długotrwała antybiotykoterapia. Jak wygląda diagnostyka i po jakie leki na infekcje intymne warto sięgnąć?


 
Jakie objawy sugerują infekcje intymne?
 
Przyczyny infekcji intymnych są kwestią bardzo indywidualną, podobnie zresztą jak objawy. W zależności od tego czy mają charakter na podłożu bakteryjnym czy też wskazują na infekcje grzybicze lub pasożytnicze, przyjmują indywidualną formę. Zawsze są jednak przykre dla kobiety, a niejednokrotnie mogą zaburzać codzienny rytm życia. Dlatego też warto obserwować sygnały wysyłane przez organizm. Niepokój powinny wzbudzić przewlekły świąd i pieczenie okolic intymnych. Infekcję intymną można również rozpoznać poprzez ból towarzyszący oddawaniu moczu. O problemie świadczy również suchość pochwy oraz wydzielina o nieprzyjemnym zapachu. Tego rodzaju dolegliwości, nie należy lekceważyć. Leczone niewłaściwie infekcje intymne, a tym bardziej zaniechanie ich, z czasem może doprowadzić do poważnego stanu zapalnego.
 
Diagnostyka infekcji intymnych
 
Konsultacja lekarska pozwala każdorazowo zdiagnozować objawy. Specjalista na podstawie symptomów chorobowych zgłaszanych przez pacjentkę oraz szczegółowej charakterystyki wydzieliny, definiuje rodzaj zakażenia. Zdarzyć się jednak może, że w przypadku przewlekłych i ostrych dolegliwości, niezbędna będzie bardziej szczegółowa diagnostyka. Wówczas lekarz zaleca wykonanie dodatkowego pakietu badań. Natomiast niegroźne objawy u większości kobiet udaje się wyciszyć, stosując leki na infekcje intymne bez recepty.
 
Leczenie infekcji intymnych
 
Leczenie infekcji intymnych należy dostosować do problemu pacjentki. Inaczej będzie przebiegało w przypadku grzybicy pochwy, a inaczej w przypadku infekcji bakteryjnej. W leczeniu zdiagnozowanym przez lekarza, stosuje się zazwyczaj kapsułki dopochwowe lub też preparaty podawane doustnie. W leczeniu zachowawczym często wystarczą środki ogólnodostępne w aptekach w tym np. lek na zapalenie pęcherza czy też globulki dopochwowe.
 
Leki na infekcje intymne - globulki dopochwowe
 
Leczenie infekcji intymnych za pomocą leków bez recepty, może być kłopotliwe szczególnie wśród młodych kobiet. Dlatego też nim zakupi się jakikolwiek preparat, warto w pierwszej kolejności dowiedzieć się czym są globulki i tabletki dopochwowe? Globulki dopochwowe jak sama nazwa wskazuje, stosuje się do leczenia miejscowego. Należy je umieścić w pochwie i pozwolić na uwolnienie się substancji o działaniu leczniczym. W aptekach można spotkać się z kilkoma rodzajami globulek. Wiele aptek internetowych, kładzie duży nacisk na leki na infekcje intymne, mając na uwadze różnorodność potrzeb klientek. W asortymencie pojawiają się zarówno globulki przeciwgrzybicze czy przeciwpasożytnicze, jak i nawilżające, które świetnie sprawdzają się jeśli chodzi o grzybice pochwy. Natomiast dla złagodzenia niekomfortowych objawów błony śluzowej pochwy, najlepszym rozwiązaniem będą globulki regenerujące. Leki na infekcje intymne bez recepty umożliwiają samodzielną kurację problemów kobiecych.
 
Infekcje intymne mogą przyjmować bardzo różną formę. Niegroźne objawy w większości przypadków udaje się załagodzić lekami bez recepty, w które bez problemu można się zaopatrzyć w dobrych aptekach internetowych. Niemniej, tego rodzaju dolegliwości nie są komfortowe. Dlatego też lepiej zapobiegać niż leczyć i przykładać wagę do higieny intymnej, dobrze się odżywiać i rozsądnie korzystać z miejsc publicznych takich jak basen, siłownia czy toalety na przydrożnych stacjach benzynowych.
Mariusz Busiek's Avatar

Mariusz Busiek

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie