Skarżysko-Kamienna kontakt@skarzysko24.pl
- Reklama -
Image

VI Skarżyski Maraton Pieszy „Nad Kamienną”

W sobotę, 21 maja , odbył się VI Skarżyski Maraton Pieszy „Nad Kamienną”, w którym udział wzięło180. uczestników z całej Polski. Piechurzy wystartowali z Bliżyna mieli do pokonania 50 kilometrów. Meta usytuowana była na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Rejów.

Skarżyski Maraton Pieszy „Nad Kamienną” zorganizowany został już po raz szósty  przez skarżyski Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego. Celem maratonu pieszego było poznanie walorów turystycznych województwa świętokrzyskiego, poznanie piękna Powiatu Skarżyskiego, propagowanie turystyki pieszej jako najprostszej formy aktywnego wypoczynku sprawdzenie swoich możliwości w długodystansowej wędrówce. 

Organizatorem maratonu był Oddział Miejski PTTK w Skarżysku-Kamiennej i Komisja Turystyki Pieszej i Górskiej przy OM PTTK w Skarżysku oraz Klub Turystyki Wszelakiej "BaBa.." przy współpracy z: Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach, Urzędem Miasta w Skarżysku-Kamiennej i Starostwem Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej i COMPASS Wydawnictwo Turystyczne.
 
Do Skarżyska przyjechali piechurzy z całej Polski, m.in. z Katowic, Opoczna, Starachowic, Warszawy, Rudy Śląskiej, Kielc, Tomaszowa Mazowieckiego, Końskich, Szydłowca, Tarnowa, Grójca, Piaseczna, Radomia, Łodzi, Włoszczowy i wielu innych. 

Trasa tegorocznego Maratonu: Bliżyn, Drożdżów, Płaczków, Sobótkę, Rezerwat Skałki Piekło pod Niekłaniem, Borki, Rędocin, Majdów, Góra Skarbowa,  Skarżysko-Kamienna. Uczestników obowiązywał  13 godzinny limit czasu. 

Wszyscy, którzy dokonali zgłoszenia w terminie otrzymali dyplom za udział w maratonie, pamiątkowy medal za pokonanie 50 km, koszulkę okolicznościową. Na mecie czekał ciepły posiłek, a na punktach kontrolnych napoje oraz słodki poczęstunek. 

Zbyszek Biber's Avatar

Zbyszek Biber

Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.

Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.

Informacja! Informujemy, że w trosce o jakość dyskusji każdy komentarz przechodzi proces moderacji. Twoja wypowiedź pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez administratora – zazwyczaj trwa to nie dłużej niż 24 godziny. Dziękujemy za cierpliwość!
Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie