Profesjonalny sprzęt w pracowniach Zespołu Szkół Samochodowo - Usługowych
Przygotowując się do pracy w gastronomi przyszli szefowie kuchni poznają w szkole zasady działania i możliwości m.in. grilli elektrycznych, pieców konwekcyjnych, naleśnikarek, frytkownic , robota planetarnego, urządzenia sous-vide (czyli gotowanie „w próżni”), nowoczesnego ekspresu do kawy, a także sprzętu pomocniczego, równie niezbędnego do wykonywania zawodu, takiego jak: wózki kelnerskie, tace antypoślizgowe oraz całej gamy zastawy stołowej: od filiżanek do kawy i herbaty począwszy, a skończywszy na kieliszkach do serwowania szampana. Uczniów klas gastronomicznych do przyszłego zawodu przygotowują nie tylko nauczyciele, którzy w ramach projektu na bieżąco pogłębiają swoja wiedzę i umiejętności, ale także specjaliści branży gastronomicznej tacy, jak: somelierzy, bariści, mistrzowie barmańscy, prowadzący dla uczniów bezpłatne kursy i szkolenia.
Pracownia samochodowa, dzięki projektowi „Profesjonalny technik – nauka, praktyka, praca”, została doposażona w profesjonalne urządzenia do diagnostyki pokładowej, diagnoskopy komputerowe, zestawy narzędzi do montażu i demontażu części zamiennych, przyrządy pomiarowe , sprawdziany i testery, urządzenia do pełnej obsługi klimatyzacji ( w tym ozonator), kompleksowej obsługi kół jezdnych (np. montażownica opon na feldze, wyważarka ), przenośny analizator spalin, piaskarkę, przenośne kompresory, urządzenia spawalnicze technikami MIG i MAG, podnośniki przenośne typu „żaba” oraz mnóstwo różnego drobnego sprzętu warsztatowego.

____________________________________________Artykuł sponsorowany









Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.