Skarżysko-Kamienna kontakt@skarzysko24.pl
- Reklama -
Image

Blisko 200. osób na trasie Powiatowego Marszobiegu Wiosennego

W sobotę 11 maja, odbył się Powiatowy Marszobieg Wiosenny. Tym razem organizatorzy zaprosili uczestników marszobiegu na blisko 10-kilometrową trasę, która prowadziła z Ciechostowic przez Mroczków do Gilowa (gmina Bliżyn), gdzie przy altanie mieściła się meta rajdu. W imprezie udział wzięło blisko 200 osób.

Udział w imprezie był jak zwykle bezpłatny. Tradycyjnie na start wszystkich uczestników dowiozły autobusy. Autokary wyruszyły z trzech z gmin: Bliżyn, Suchedniów oraz Skarżysko-Kamienna. Na trasę uczestnicy wyruszyli o godzinie 10.00. Po blisko dwugodzinnym marszu pierwsi piechurzy zameldowali się na mecie.
 
Podczas marszobiegu obecni byli wykwalifikowani ratownicy medyczni ze Strzeleckiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. Na mecie, na każdego czekał poczęstunek (kiełbaski z grilla, pieczone w ognisku, pyszny chleb ze smalcem, pieczone ziemniaki). Ponadto organizatorzy przygotowali liczne atrakcje, które przygotowali wspólnie z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi ze Skarżyska-Kamiennej i Wołowa.

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z OSP Wołów i OSP Skarżysko Książęce przygotowały pokazy ratownictwa medycznego, konkurs wiedzy z pierwszej pomocy czy pożarniczy tor przeszkód. W konkursach można było wygrać atrakcyjne nagrody ufundowane przez Powiat Skarżyski.

Najmłodsi uczestnicy Marszobiegu wzięli udział w konkursie malowanie na asfalcie. Było też przeciągnie liny dorośli kontra dzieci, zabawy było co niemiara.

Organizatorem marszobiegu było Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej, przy wsparciu OSP Książęce ze Skarżyska-Kamiennej, OSP Wołów oraz Strzeleckiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej.

Jak zapowiadają organizatorzy, kolejny marszobieg odbędzie się na zakończenie wakacji 31 sierpnia.

.
Zbyszek Biber's Avatar

Zbyszek Biber

Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.

Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.

Informacja! Informujemy, że w trosce o jakość dyskusji każdy komentarz przechodzi proces moderacji. Twoja wypowiedź pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez administratora – zazwyczaj trwa to nie dłużej niż 24 godziny. Dziękujemy za cierpliwość!
Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie