Lato z Minecraft i robotami- kolejna edycja letnich kursów
Kultowa gra Minecraft, w wersji EDUKACYJNEJ, sprawdzi jak uczestnicy zajęć poradzą sobie współpracując z innymi graczami, grając na jednym serwerze. Zmusi ich mózg do pracy, by łamał szyfry, rozwiązywał zagadki logiczne, czy z fragmentów książki, wyłapał wskazówki, które pomogą znaleźć skarb piratów. Minecraft to także programowanie. Czy uda się zaprogramować Agenta, by samodzielnie pokonał każdy labirynt? I czy jest możliwość zaprojektowania labiryntu, którego żaden Agent nie przejdzie?
Część zajęć zdominują roboty. Uczestnicy poznają ich zmysły (czujniki) i mózg (sterownik). Wykorzystując jeden ze zmysłów-czujnik zbliżeniowy, zbudują prawdziwy RADAR. Wykorzystując inny zmysł, czujnik światła i wiązki 10 laserów, zbudują system alarmowy strzegący… NAGRODY!
Uzbrojeni w taką wiedzę, biorący udział w warsztatach zbudują robota grającego w staromodne kapsle i robota-piłkarza, który razem ze swoja drużyną robotów, rozegra mini turniej piłkarski. Może w naszym turnieju uda się Polsce wyjść z grupy. Na koniec zaplanowano krótki kurs pilotażu oraz naukę latania dronami.
Zapraszamy w każdy wtorek i czwartek od 24 lipca do 23 sierpnia w godzinach od 15 do 17 do Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi: 10 godzin- 149 PLN, 20 godzin-249 PLN. Liczba miejsc ograniczona.



______________________Artykuł sponsorowany










Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.