XV Świętokrzyskie Dni Profilaktyki „Rodzina, Twój bezpieczny świat”
W ramach obchodów ŚDP w powiecie skarżyskim, w czwartek, 25 maja 2017 r. odbyło się spotkanie edukacyjne dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zorganizowane przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Skarżysku-Kamiennej we współpracy z Powiatowym Centrum Rozwoju Edukacji w Skarżysku-Kamiennej oraz Urzędem Miasta Skarżyska-Kamiennej. Partnerami podczas organizacji wydarzenia była Komenda Powiatowa Policji w Skarżysku-Kamiennej oraz Ochotniczy Hufiec Pracy Skarżysko-Kamienna.
Spotkanie rozpoczęło się od wykładu Pani psycholog Joanny Kędziory z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, która wskazała jak umiejętnie budować w sobie fundamentalne wartości życia w społeczeństwie i rodzinie. Następnie głos zabrał policjant Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej, młodszy aspirant Damian Szwagierek, który poruszył temat cyberprzemocy.
Kolejnym punktem spotkania było rozstrzygniecie ogłoszonego wcześniej konkursu literackiego dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, którego celem było ukazanie rodziny jako wartości XXI wieku, kształtowanie współodpowiedzialności młodych ludzi za właściwe funkcjonowanie rodziny oraz formowanie pozytywnych wartości w relacjach międzyludzkich na podstawie właściwych wzorców zachowań. Organizatorem konkursu był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Skarżysku-Kamiennej.
Jury w składzie:
- Pani Kinga Janus – pracownik PSSE
- Pani Marzena Sala – dyrektor PCRE
- Pani Anna Sławińska – aspirant KPP
- Pani Kinga Janus – pracownik PSSE
- Pani Marzena Sala – dyrektor PCRE
- Pani Anna Sławińska – aspirant KPP
- Pan Damian Szwagierek – mł. aspirant KPP
postanowiło przyznać następujące nagrody:
- I miejsce w kategorii wiersz – Natalia Stopa – Gimnazjum w Bliżynie
- I miejsce w kategorii proza – Kornelia Palkowska – Gimnazjum nr 2 w Skarżysku-Kamiennej
postanowiło przyznać następujące nagrody:
- I miejsce w kategorii wiersz – Natalia Stopa – Gimnazjum w Bliżynie
- I miejsce w kategorii proza – Kornelia Palkowska – Gimnazjum nr 2 w Skarżysku-Kamiennej
- II miejsce w kategorii wiersz – Paulina Rokitka – Gimnazjum nr 1 w Skarżysku-Kamiennej
- II miejsce w kategorii proza – Gabriela Wrona – Gimnazjum nr 2 w Skarżysku-Kamiennej
- III miejsce w kategorii wiersz – Marta Świtek – Gimnazjum w Suchedniowie
- III miejsce w kategorii proza – Małgorzata Zep – Gimnazjum w Suchedniowie
- wyróżnienia – Zuzanna Rot – Gimnazjum w Bliżynie, Agata Obara – Gimnazjum w Łącznej oraz Kacper Wikło – Gimnazjum w Suchedniowie.
- wyróżnienia – Zuzanna Rot – Gimnazjum w Bliżynie, Agata Obara – Gimnazjum w Łącznej oraz Kacper Wikło – Gimnazjum w Suchedniowie.
Sponsorami nagród dla uczestników konkursu byli Prezydent Miasta wraz z Komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Ochotniczy Hufiec Pracy w Skarżysku-Kamiennej.








Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.