Fundusze Europejskie szansą na rozwój mikro, małych i średnich przedsiębiorców
Adresatem konferencji byli przede wszystkim mikro, mali i średni przedsiębiorcy, którzy są zainteresowani skorzystaniem z funduszy europejskich na rozwój firm w ramach środków unijnych przyznanych Polsce na lata 2014 - 2020.
Podczas konferencji przedsiębiorcy mogli dowiedzieć się, w jaki sposób, za pośrednictwem jakich instytucji oraz w jakich terminach aplikować o środki i instrumenty zewnętrzne na wsparcie rozwoju swoich firm w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020 oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014 – 2020.
Obecna perspektywa finansowa UE ze względu na swoją bogatą ofertę jest dla osób prowadzących działalność gospodarczą doskonałym momentem na rozwój, rozbudowę oraz unowocześnienie swojej firmy. Pozyskane środki będzie można przeznaczyć m.in. na inwestycje w nowoczesne technologie czy rozwój kadry pracowniczej. Głównym założeniem tego typu działań jest wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw zarówno na rynku lokalnym, jak i europejskim. Zagadnieniu wzrostu konkurencyjności firm sektora MŚP w nowej perspektywie finansowej nadano szczególne znaczenie, gdyż jest to jeden z celów tematycznych polityki spójności UE.
Zaproszeni eksperci zaprezentowali nowoczesne rozwiązania w zakresie budowania wykwalifikowanego zespołu pracowników, co ma niezwykle istotne znaczenie w kontekście efektywności oraz realizacji operacyjnych i strategicznych celów firmy. Wszyscy wiemy bowiem, że wysoka jakość świadczonej pracy jest dla wielu przedsiębiorstw czynnikiem warunkującym ich przetrwanie na rynku. Tematykę tę omówił Paweł Rybiński z Ceonsenso Sp.z o.o. oraz Jarosław Samiec reprezentujący CKZ w Skarżysku–Kamiennej ZDZ Kielce.
Ponadto podczas konferencji zaprezentowana została nowa platforma wsparcia kompetencji w przedsiębiorstwie – Rejestr Usług Rozwojowych. Informacje na ten temat przedstawił Paweł Lulek – kierownik ds. Informacji, Promocji Wojewódzkiego Urzędu Pracy i Współpracy z partnerami Rynku Pracy.
Swoją ofertę przedstawiło również Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku–Kamiennej reprezentowane przez dyrektor Ewelinę Kaczorowską.










Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.