Skarżysko-Kamienna kontakt@skarzysko24.pl
- Reklama -
Image

Pasowanie uczniów Zespołu Szkół Technicznych

.W czwartek na Wojennym Cmentarzu Partyzanckim Żołnierzy Armii Krajowej w Skarżysku Książęcym, odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Technicznych. Miejsce uroczystości nie było przypadkowe - tradycją tej szkoły jest bowiem to, że pasowanie nowo przyjętych uczniów odbywa się właśnie w miejscach związanych z historią zgrupowań partyzanckich (a przypomnijmy również, że Zespół Szkół Technicznych nosi imię Armii Krajowej).

Uroczystości rozpoczęły się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego. Później uczniowie pierwszych klas złożyli uroczyste ślubowanie.Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli środowisk kombatanckich między innymi majora Henryka Czecha, wojennego bohatera, jednego z ostatnich podkomendnych Antoniego Hedy, uczestnika rozbicia ubeckiego więzienia w Kielcach, Józefy Życińskiej-żony Aleksandra Życińskiego "Wilczura" oraz przedstawicieli władz powiatu.

Następnie uczniowie ZST zaprezentowali krótki montaż słowno-muzyczny. Przemówienia okolicznościowe wygłosili: major Henryk Czech,  major Józefa Życińska oraz Starosta Powiatu Skarżyskiego- Jerzy Żmijewski.

Na zakończenie uroczystości dla wszystkich przybyłych osób przygotowano ciepły poczęstunek.


















































Mariusz Busiek's Avatar

Mariusz Busiek

Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.

Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.

Informacja! Informujemy, że w trosce o jakość dyskusji każdy komentarz przechodzi proces moderacji. Twoja wypowiedź pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez administratora – zazwyczaj trwa to nie dłużej niż 24 godziny. Dziękujemy za cierpliwość!
Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie