Skarżysko-Kamienna kontakt@skarzysko24.pl
- Reklama -
Image

„Bezpieczeństwo we właściwym miejscu i czasie" - projekt oparty na współpracy

.Od  maja br. powiat skarżyski realizuje projekt pn. „Bezpieczeństwo we właściwym miejscu i czasie". Projekt oparty jest na współpracy obywateli, jako partnerów jego realizacji, a jego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa w miejscach publicznych i miejscach zamieszkania mieszkańców, podczas imprez masowych, ograniczenie przestępczości w miejscach najbardziej zagrożonych działalnością kryminogenną, zmniejszenie patologii społecznej oraz poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także w rejonach szkół i placówek oświatowych.

Realizacja tego projektu pozwoli przede wszystkim na stworzenie forum dialogu, zaciśnięcia współpracy poprzez bezpośrednie konsultacje społeczne, interaktywne strony internetowe, oraz możliwość uczestniczenia w internetowym monitoringu obszarów uznanych przez mieszkańców za niebezpieczne.

Działania, które zostaną przeprowadzone w ramach projektu takie min. jak nagranie 4 filmów edukacyjnych temat bezpieczeństwa oraz przeprowadzenie konkursów na najlepszą inicjatywę "z kamerami bezpieczniej" czy warsztatów filmowo - fotograficznych, których finalnym zadaniem będzie zrealizowanie przez młodzież ponadgimnazjalną filmu związanego z bezpieczeństwem publicznym przy udziale monitoringu mobilnego, kładą nacisk na edukację i informację. Filmy edukacyjne w sposób bezpośredni mówić będą o realnych zagrożeniach i możliwościach zapewnienia bezpieczeństwa przy współudziale mieszkańców powiatu. Jednym z istotniejszych zadań projektowych będzie także zakup mobilnych kamer z rejestratorami, które będzie można wykorzystywać w różnych miejscach wskazanych, jako zagrożone. Kamery te pozwolą na bezpośredni podgląd internetowy tych miejsc. Obecnie w Starostwie Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej prowadzone są prace związane z wyborem wykonawcy zamówienia na zakup kamer.

Całkowity koszt projektu wynosi 120 tys. zł, z czego 100 tys. zł powiat pozyskał z dotacji od Wojewody Świętokrzyskiego. Pozostała kwota to wkład własny z budżetu powiatu. Projekt realizowany będzie do końca 2015 r. przy wsparciu instytucji administracji samorządowej, wojewódzkiej, społecznej, służb mundurowych, szkół, organizacji pozarządowych, mediów oraz mieszkańców powiatu.


W Starostwie Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej prowadzone są prace związane z wyborem wykonawcy zamówienia na zakup kamer w ramach projektu.


J.Jagiełło
powiat
{fcomments}
Mariusz Busiek's Avatar

Mariusz Busiek

Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.

Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.

Informacja! Informujemy, że w trosce o jakość dyskusji każdy komentarz przechodzi proces moderacji. Twoja wypowiedź pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez administratora – zazwyczaj trwa to nie dłużej niż 24 godziny. Dziękujemy za cierpliwość!
Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie