Skarżysko-Kamienna kontakt@skarzysko24.pl
- Reklama -
Image

Złoty debiut

. Formacja Rockstep Latin Team Tomasza i Moniki Giermudów z Radomia zdobyła 14 września 2013 r. podczas XXX Mistrzostw Polski Formacji Tanecznych PTT i FTS w Radomiu tytuł Mistrza Polski w tańcach latynoamerykańskich w kategorii do 15 lat. Wśród 16-osobowego składu formacji znalazła się jedna skarżyszczanka - Ewelina Wojciechowska.

Formacja wystąpiła po raz pierwszy i była tego dnia bezkonkurencyjna. Zdobyła najlepszy wynik na całych mistrzostwach. Siedmiu sędziów dało im pierwsze miejsce, a jeden – drugie. Formacja zatańczyła układ tematyczny "James Bonda”, do którego choreografię ułożył Szymon Mirosław Gniadkowski, znany w Radomiu i regionie tancerz i choreograf.

Sędziowie i widzowie na sześć minut "odpłynęli", bo tancerze zafundowali im widowisko muzyczno-taneczne na najwyższym poziomie. Doskonała technika połączona z bardzo ambitną i trudną choreografią dała w ostateczności niesamowite widowisko. Publiczność oglądała ich z zapartym tchem nie szczędząc gromkich braw i głośnego aplauzu. Tuż po wykonaniu układu w eliminacjach stali się faworytem sobotnich mistrzostw.

Piotr Galiński, znany między innymi jako juror w "Tańcu z Gwiazdami”, który w tym roku przygotowywał układy innym formacjom tanecznym z Polski, jako pierwszy złożył gratulację podopiecznym Tomasza i Moniki Giermudów. - Jesteśmy bardzo zadowoleni. Tym bardziej, że to młoda formacja, która rozpoczęła przygodę z tego typu tańcem dopiero cztery miesiące temu. Na co dzień są to bowiem pary, które tańczą taniec towarzyski – opowiada Tomasz Giermuda. Były konkurencja i rywalizacja na parkiecie, a przygotowania do mistrzostw okupione ciężką pracą i masą wyrzeczeń.

- Grupa z która przyszło mi pracować okazała się niezwykła. Tancerze mięli jeden wspólny cel i udało się go osiągnąć zdobywając tytuł Mistrza Polski Formacji w tańcach latynoamerykańskich w kategorii do 15 lat – podkreśla Szymon Mirosław Gniadkowski.Formacja sobotni występ zadedykowała swojej trenerce Monice Giermudzie, która w dniu mistrzostw nie mogła być razem z tancerzami.

16-osobowy mistrzowskiego teamu: Daria Syta i Norbert Stępień, Wiktoria Pysiak i Dawid Suligowski, Ewelina Wojciechowska i Patryk Kornafel, Karolina Sukiennik i Kuba Rogozik, Kasia Sawicka i Kacper Kacprzak, Karolina Szymańska i Tomek Jędrasek, Weronika Sułkowska i Maciek Modrzecki oraz Ola Jędrasek i Maciek Osiński.

Ewelina Wojciechowska, ma 14 lat i jest uczennicą II klasy Gimnazjum nr 2 w Skarżysku-Kamiennej. Tańczy taniec towarzyski od 6 lat. Obecnie posiada klasę taneczną C w standardzie i tańcach latynoamerykańskich. W formacji zatańczyła ze swoim partnerem z Radomia Patrykiem Kornafel.

- Taniec to moja największa pasja. Cieszę się, że znalazłam się w tej „szesnastce” i mogłam spróbować swoich sił w innej dyscyplinie tańca niż tradycyjny taniec towarzyski. To była niesamowita przygoda. Mam nadzieję, że uda nam się zmierzyć już wkrótce z najlepszymi formacjami w Europie. Najbliższe międzynarodowe mistrzostwa będą na Wegrzech
– dodaje. 






TM Foto: archiwum prywatne ROCKSTEP

pierwsin

{fcomment}

wikary

Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.

Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.

Informacja! Informujemy, że w trosce o jakość dyskusji każdy komentarz przechodzi proces moderacji. Twoja wypowiedź pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez administratora – zazwyczaj trwa to nie dłużej niż 24 godziny. Dziękujemy za cierpliwość!
Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie