09.12.2021 Ostatnia aktualizacja 21:15, 08.12.2021

Finalista XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina zagrał dla kieleckiej publiczności

Autor:
UMWŚ
Opublikowano: 21 Lis 2021
Oceń:
1 1 1 1 1
Kamil Pacholec, finalista XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina wystąpił przed kielecką publicznością podczas recitalu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych. Po koncercie artysta opowiadał o swoich wrażeniach z ostatniego finału oraz o najbliższej przyszłości, m.in. studiach w Stanach Zjednoczonych, na sfinansowanie których gromadzi obecnie fundusze. Młodego pianistę w jego planach edukacyjnych wsparł Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przyznając mu okolicznościową nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Wręczyła ją podczas koncertu wicemarszałek Renata Janik.

Talent jest dobrem i wartością, którymi natura obdarzyła wybranych. Pan jest jednym z nich – mówiła wicemarszałek Renata Janik. I jak podkreślała – Żyjemy w czasach, w których naszym znakiem rozpoznawczym jest między innymi kultura. To piękne, że w regionie są artyści, którzy z zaangażowaniem wzbogacają nasze dziedzictwo. Wierzę, że Pański dorobek, pełen pasji i niepowtarzalnego uroku, trwale wpisze się w kulturę Świętokrzyskiego. Pański sukces pokazuje kolejnym pokoleniom, że warto w życiu mieć marzenia i nad sobą pracować. A w Pana przypadku owoc tej pracy jest imponujący. Doceniono to, wyróżniając Pana w finale tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. W imieniu Zarządu Województwa Świętokrzyskiego serdecznie gratuluję Panu tego osiągnięcia i życzę dalszych, artystycznych sukcesów oraz nieustannego rozwijania swojego talentu.

Organizatorzy wydarzenia, wśród których jest Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, chcą wesprzeć dalszą edukację utalentowanego pianisty i przekazać mu stypendium, które pokryje część kosztów studiów kielczanina w Stanach Zjednoczonych.

Kamil Pacholec jest kielczaninem i wychowankiem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach. Mimo młodego wieku artysta z sukcesem wystąpił już na wielu prestiżowych polskich i zagranicznych konkursach muzycznych. Wyjątkowo entuzjastyczne recenzje zebrał po tegorocznym Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. Po trzech etapach doszedł do ścisłego finału i znalazł się w gronie 12 najlepszych wykonawców muzyki naszego wybitnego kompozytora. W finale zagrał koncert fortepianowy e-moll opus 11.

Komentarze

0Tylko2021-11-22 23:21#1
W dawnych czasach był lekarz ze Skarżyska, który fundował nagrodę dla jednego z finalistów tego konkursu. Ktoś pamięta jeszcze jego nazwisko?
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne