Protor Dziki Skarżysko pokonał Lechię Strawczyn !

Protor Dziki Skarżysko po raz pierwszy w rundzie wiosennej cieszyli się ze zwycięstwa. Foto. Zbyszek Biber

W 17. serii gier A klasy grupy I zespół Protor Dziki Skarżysko-Kamienna podejmował na własnym stadionie Lechię Strawczyn, komplet punktów został w Skarżysku, Dziki pokonały rywali 2:0.

Drużyna Dzików Skarżysko w rundzie wiosennej nie zaznała jeszcze smaku zwycięstwa, okazją, by cieszyć się z pierwszych punktów w rundzie rewanżowej, był mecz z Lechią, choć to zespół ze Strawczyna była faworytem tego spotkania. W pierwszej połowie meczu kibice nie zobaczyli bramek, gospodarze od pierwszych minut mieli przewagę, jednak nie potrafili jej udokumentować golem. W 23. minucie bliski zdobycia bramki był Artur Osuch, jednak jego strzał trafił tylko w poprzeczkę bramki Lechii.

Pierwsza bramka w tym meczu padła w drugiej odsłonie, w 56. minucie Dawid Brzozowski uderzył na bramkę, jego strzał odbił bramkarz gości, ale przy dobitce Mateusza Witkowskiego był już bezradny. W 67. minucie kolejny strzał Dawida Brzozowskiego tym razem golkiper sparował piłkę na rzut rożny. Goście kończyli meczu w dziesięciu, w 78. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Oleksii Charkashyn. Chwilę później wynik spotkania ustalił Dawid Dulęba.

- Mecz pod nasze dyktando, od pierwszych minut dążyliśmy do tego, żeby zdobyć bramkę. W pierwszej połowie nam się to nie udało. W drugiej, brawo dla zmienników, którzy weszli, strzeliliśmy dwie piękne bramki. Ja jestem bardzo zadowolony, zawsze wierzyłem w drużynę, w zawodników. Poprzednie mecze pokazały, że potrafimy grać w piłkę i to z tymi liderami, którzy są w A klasie. Ja się bardzo cieszę, gratuluję zespołowi. Pracujemy dalej i cały czas mówię, że jesteśmy mocną drużyną i potrafimy wygrać z każdym – podkreślał po spotkaniu trener Cezary Nowak.

W 18 kolejce spotkań Dziki zagrają na wyjeździe z Górnikiem Rykoszyn (niedziela 212 kwietnia, godz. 15.00).

Protor Dziki Skarżysko – Lechia Strawczyn 2:0 (0:0)

Bramki: Mateusz Witkowski ’56, Dawid Dulęba ‘79

Dziki: Patryk Sieczka – Mariusz Płusa, Damian Fąfara (52. Maciej Głowaczewski), Artur Osuch, Paweł Rzeszowski – Jakub Lisowski, Mikołaj Piórkowski (93. Fabian Fuk), Dawid Dulęba, Maciej Arent (46. Dawid Brzozowski), Oskar Jankowski (57. Norbert Szydełko), Mateusz Witkowski (88. Andrzej Gadecki). Trener Cezary Nowak.

0103 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80