09.12.2021 Ostatnia aktualizacja 21:15, 08.12.2021

Dana Gameb UKS Relaks wygrywa na inauguracje rozgrywek z beniaminkiem ze Starachowic

Autor:
Z.B, J.M, Fot. Zbyszek Biber
Opublikowano: 09 Paź 2021
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
W piątek, 8 października, zainaugurowała swoje rozgrywki świętokrzyska III liga kobiet. Zespół Dana Gameb UKS Relaks Skarżysko Kamienna podejmował we własnej hali beniaminka Leneco SMS Starachowice. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem skarżyskiej drużyny 3:1 (25:16, 25:27, 25:9, 25:15).

Pierwszy set zakończył się wygraną gospodarzy 25:16. W drugim secie górą były zawodniczki ze Starachowic, które wygrały 27:25 doprowadzając do remisu w całym meczu 1:1. Trzeci i czwarty set zdecydowanie wygrały podopieczne trenera Jarosława Mosiołka. W trzecim secie zawodniczki Dany dały ugrać rywalkom tylko 9 punktów. W czwartym wygrały do 15.

- W tym sezonie nasz zespół to zawodniczki doświadczone w ligowych bojach połączone z młodością. Jak na pierwszy mecz o punkty nie wyglądało to źle. Wiadomo, że roszady w składzie oraz trema młodych zawodniczek wpłynęły na poziom meczu, ale z meczu na mecz nasza młodzież będzie się ogrywała i przy udziale starszych zawodniczek będzie doskonalić swoje umiejętności – zaznacza Jarosław Mosiołek, trener Dany Gameb.

- Mecz, poza drugim setem, w którym trochę namieszaliśmy w ustawieniach toczył się pod nasze dyktando . W każdym secie próbowaliśmy zmieniać zawodniczki na pozycjach, żeby złapać swój rytm i dać większości dziewczyn możliwość zagrania na różnych pozycjach. Przy doświadczonej Magdzie Nikiel na pozycji wystawiającej zadebiutowała w rozgrywkach seniorskich 16- latka Marta Jedrys. W roli środkowej i atakującej wystąpiła 15-letnia Eliza Koniarczyk. Jak zwykle na swoim poziomie zagrały Sylwia Kalwat , Dominika Łekawska i Wiktoria Pawlak, które stanowią trzon zespołu – podkreśla trener Mosiołek.

- W drużynie w małym wymiarze czasowym wystąpiła też 15-letnia Tosia Palmowska, która nabiera doświadczenia jako libero i też będzie przydatna w zespole – dodaje.

W najbliższy czwartek (14 października) Dana Gemeb UKS Relaks Skarżysko zagrana wyjeździe z UJK Kielce. 

Dana Gameb UKS Relaks Skarżysko Kamienna-Leneco SMS Starachowice 3: 1 (25:16, 25:27, 25:9, 25:15)

Dana Gameb: Nikiel Magda, Kalwat Sylwia, Łękawska Dominika , Koniarczyk Eliza, Sygit Paulina, Pawlak Wiktoria , Kasprzyk Natalia, Jędrys Marta , Palmowska Antonina. Trener Jarosław Mosiołek.

MVP meczu Dominika Łękawska

 

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne