27.09.2021 Ostatnia aktualizacja 21:11, 26.09.2021

Orlicz Suchedniów pokonał Star Starachowice w meczu sparingowym

Opublikowano: 28 Lip 2021
1 1 1 1 1
W środę, 28 lipca, piłkarze Orlicza Suchedniów zmierzyli się na własnym stadionie ze Starem Starachowice. Spotkanie zostało rozegrane w ramach przygotowań obu zespołów do rundy jesiennej nowego sezonu świętokrzyskiej IV ligi. Mecz zakończył się wygraną Orlicza 1:0, jedyną bramkę strzelił Patryk Zawierucha.

Bardzo dobre spotkanie obejrzeli kibice, którzy wybrali się na stadionie w środowe popołudnie. Obie drużyny zagrały jak na mecz kontrolny świetny mecz.
Zespół Staru w przerwie przeszedł małą rewolucję, do drużyny dołączyło kilku nowych zawodników m.in. były reprezentant Polski , były zawodnik łódzkiego Widzewa, ostatnio zawodnik KSZO Ostrowiec Marcin Kaczmarek czy Jakub Chrzanowski grający ostatnio w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

W zespole Orlicza również nastąpiło kilka zmian, nowymi zawodnikami są m,in. Krzysztof Rzeszowski ostatnio grający w Granacie czy Patryk Zawierucha z Lubrzanki Kajetanów. Trener Uboża testuje jeszcze kilku zawodników.

W pierwszej połowie meczu ze Starem bramki nie padły, choć bliski trafienia był Patryk Zawierucha, ale jego strzał trafił tylko w słupek. Co się nie udało w pierwszej odsłonie meczu, udało się w drugiej. W 70 minucie Zawiercha znalazł drogę do bramki Staru i dał prowadzenie gospodarzom. Chwilę później Star miał okazję do wyrównania, ale jeden z zawodników starachowickiego klubu nie wykorzystał rzutu karnego, świetną interwencją popisał się Piotr Chrzanowski.

- Bardzo szybki i dynamiczny mecz. Obydwa zespoły zaprezentowały się na bardzo dobrym poziomie zarówno w grze ofensywnej jak i defensywnej. To co sobie założyliśmy przed meczem zrealizowaliśmy. Wiedzieliśmy, że Star to bardzo mocny zespół, tym bardziej cieszy wygrana – podkreślał po meczu trener Łukasz Ubożak.

W sobotę, 31 lipca, Orlicz Suchedniów zagra u siebie z Bronią Radom (11.30)

MKS Orlicz Suchedniów – Star Starachowice 1:0 (0:0)

Bramka: Patryk Zawierucha

ORLICZ: Shram – Bator, Czeneszkow, Zawierucha, K.Tumulec – Skarbek, Solnica, Rzeszowski, Paprocki, zawodnik testowany, Jaworski oraz Supierz, Chrzanowski, Sikora, Kopyciński, trzech zawodników testowanych. Trener: Łukasz Ubożak.

STAR: Zacharski – M. Styczyński, Moskwa, zawodnik testowany, Stefański, P. Mikos, Nowocień, Kozakiewicz, Kaczmarek, Kidoń, Grunt oraz Kosztowniak, Marzec, Szydłowski, Płatek, Błaszczyk, Nowak, Błażejewski, Hamera, Mikos. Trener: Tadeusz Krawiec.