27.09.2021 Ostatnia aktualizacja 21:11, 26.09.2021

Trzecioligowa Pilica Białobrzegi lepsza od Granatu Skarżysko w trzecim meczu sparingowym

Z.B, Foto: A.J
Opublikowano: 28 Lip 2021
1 1 1 1 1
W trzecim meczu kontrolnym piłkarze Granatu Skarżysko-Kamienna zmierzyli się z beniaminkiem mazowieckiej III ligi (grupa I) Pilicą Białobrzegi. Sparing zakończył się wygraną trzecioligowca 3:1. Bramkę dla Granatu strzelił Jakub Gurski.

Do inauguracji rozgrywek świętokrzyskiej IV ligi coraz bliżej (liga rusza 14-15 sierpnia), zespół Granatu Skarżysko jest w trakcie okresu przygotowawczego, ważnym aspektem tego okresu są mecze kontrolne. W środę, 28 lipca, podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka zmierzyli się na wyjeździe z Pilicą Białobrzegi. Wyżej notowany rywal okazał się zbyt mocny dla naszej drużyny i wygrał 3:1. Pierwszą bramkę w tym meczu strzelił Granat, bramkarza rywali pokonał Jakub Gurski. Gospodarze wyrównali tuż przed przerwą. W 52 minucie meczu Adrian Bednarski strzelił bramkę samobójczą. Wynik meczu został ustalony dwie minuty przed końcem meczu.

- Pilica Białobrzegi była zdecydowanie lepszym zespołem. My staraliśmy się bronić praktycznie przez cały mecz. Pilica to fajny zespół, stworzył sobie mnóstwo sytuacji, na nasze szczęście zabrakło im skuteczności. My mieliśmy dwie-trzy okazje do strzelenia bramki. Objęliśmy prowadzenie po trafieniu Kuby Gurskiego, później tracimy bramkę do szatni. W drugiej połowie tracimy dwie bramki. W końcówce meczu dałem pograć młodym zawodnikom. Przyjechaliśmy tu po lekcję – powiedział Marcin Kołodziejczyk, trener Granatu Skarżysko.

W sobotę, 31 lipca, Granat Skarżysko zagra kolejnym sparing, pierwotnie rywalem trójkolorowych miała być drużyna Centrum Radom, jednak zespół z Radomia zrezygnował w ostatniej chwili. Granat zagra z Lubrzanką Kajetanów. O godzinie 10.00, na Rejowie.

Pilica Białobrzegi – Granat Skarżysko 3:1

0:1 Jakub Gurski ‘33