27.09.2021 Ostatnia aktualizacja 21:11, 26.09.2021

X Jubileuszowy Letni Obóz Sportowy SKSW Skarżysko na półmetku

Autor:
SKSW Skarżysko, Foto: SKSW
Opublikowano: 24 Lip 2021
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
Od 17 lipca trawa X Jubileuszowy Letni Obóz Sportowy Karate zorganizowany przez sensei Zbigniewa Zaborskiego Trenera i Prezesa Skarżyskiego Klubu Karate przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta i Prezydenta Miasta Pana Konrada Kroniga, a także Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach i patrona naszego klubu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Skarżysku-Kamiennej reprezentowanego przez Pana Prezesa Łukasza Żuchowskiego.

Ja wspomnieliśmy organizatorem obozu jest Sensei Zbigniew Zaborski, który jednocześnie pełni funkcję kierownika obozu i trenera, wspomagany przez wytrawnych instruktorów ze Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” w osobach: Sensei Zdzisław Wojcieszek1 Dani Senpai Jacek Pastuszko 1 kyu, a także wspaniałych wychowawców w osobach Ewa Sokół i Katarzyna Domańska-Zaborska.

Na wstępie sensei Zbyszek Zaborski kierownik obozu omówił wszelkie najważniejsze przepisy dotyczące bezpieczeństwa zasad poruszania się po drogach, zasad korzystania z obiektów sportowych, regulaminów obowiązujących na obozie, zasad na wycieczkach autokarowych i pieszych. To wszystko dla zapewnienia wszelkich zasad ostrożności. Uczestnikom obozu wręczono koszulki obozowe.

W pierwszym tygodniu realizacji obozu uczestnicy w blisko 60-osobowej obsadzie mieli przyjemność, zażywać kąpieli morskich pod opieką ratownika oraz opiekunów i wychowawców obozu sportowego. Byli także na spacerze po mieście odwiedzając salon figur woskowych i park linowy, korzystając z tych atrakcji do woli. Uczestnicy obozu sportowego przebywali i trenowali na terenie ośrodka wypoczynkowego „Diuna” w Łebie, korzystając z napowietrznej siłowni oraz sali gimnastycznej. Ponadto w pierwszym tygodniu odbyło się także ognisko integracyjne z karaoke, a także dyskoteka i trening TaeBo prowadzony przez sensei Zbyszka Zaborskiego.

Wszystkie te propozycje cieszyły się ogromną popularnością. Obóz obfitował także w wiele atrakcji jak wycieczki autokarowe. Pierwszą z nich była wycieczka do Parku Wodnego w Redzie, gdzie uczestnicy bawili się przez trzy godziny korzystając ze wszystkich urządzeń znajdujących się na terenie parku wodnego. Dla zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom obozu sportowego sensei Zbyszek Zaborski podzielił uczestników na 6 grup po 10 osób przydzielając do nich wytrawnych opiekunów i instruktorów.

Kolejną wycieczką była wycieczka na Hel i rejs statkiem Ocean po morzu. Ponadto uczestnicy zwiedzali półwysep helski zapoznając się z jego historią. Wszystko to odbywało się z zachowaniem wszelkiego bezpieczeństwa. Nie zapomniano o wypoczynku czyli plażingu, z którego uczestnicy obozu mogli korzystać do woli. Na uwagę zasługuje fakt, że obozowicze byli pod pełną opieką pielęgniarską oraz trenerską i wychowawczą.

- Przed nimi druga połowa obozu sportowego i czeka na nich ogrom wspaniałych atrakcji wśród nich kolejne wycieczki autokarowe, piesze i rowerowe, a także zawody w konkurencji kata, do których są przygotowywani przez instruktorów Skarżyskiego Klubu Sportów Walki, a także pokaz mody, wybory miss i mister obozu. Tak się bawią dzieci skupione w Skarżyskim Klubie Sportów Walki „Kyokushin-Karate” Zaborek-Team - podkreśla Zbigniew Zaborski 


Komentarze

-3zdziwiony2021-07-27 00:20#1
A to jest obóz czy wczasy rodzinne ? bo 60 osób to jest razem z dziećmi i rodzicami jak widać na zdjęciach.........
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

"Z kijkami po powiecie skarżyskim”- udan…

Opublikowano: 26.09.2021 16:03

Komentarzy: 0

„Wędruj drogą jasną i prostą”. Premiera piose…

Opublikowano: 26.09.2021 10:25

Komentarzy: 0

Marsz Różowej Wstążeczki - rozstrzygnięcie ko…

Opublikowano: 24.09.2021 10:46

Komentarzy: 0

Świętokrzyski Kongres Organizacji Pozarządowy…

Opublikowano: 24.09.2021 08:36

Komentarzy: 0

Druga odsłona XIII Memoriału im. Krzysztofa W…

Opublikowano: 23.09.2021 17:52

Komentarzy: 0

Nieudana pielęgnacja stóp

Opublikowano: 23.09.2021 12:46

Komentarzy: 0

Nietypowa interwencja skarżyskich strażaków

Opublikowano: 23.09.2021 12:00

Komentarzy: 2

"Bieg Westerplatczyków 1939" w Szko…

Opublikowano: 22.09.2021 21:34

Komentarzy: 0

7 miejsce drużyny Erbla w Ogólnopolskich Mist…

Opublikowano: 22.09.2021 20:18

Komentarzy: 0

Turniej Gier i Zabaw dla klas III szkół podst…

Opublikowano: 22.09.2021 16:18

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne