Trzy punkty zostały w Połańcu

W niedzielne popołudnie piłkarze Granatu Skarżysko zmierzyli się na wyjeździe z liderem świętokrzyskiej IV ligi Czarnymi Połaniec. Trzy punkty zostały w Połańcu, gospodarze wygrali 2:1.

W 37 kolejce spotkań podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka pojechali do lidera po ligowe punkty. Mecz dobrze rozpoczął się dla skarżyskiej drużyny, już w 9 minucie bramkę dla Granatu strzelił Błażej Miller, któremu asystował Tomasz Bartosiak. Tuż przed przerwą Czarni wyrównali po bramce Bartosza Śledzia.
W drugiej połowie obie drużyny miały okazję do strzelenia bramki. W 86 minucie Adrian Gębalski pokonał Dawida Strzelca dając swojej drużynie prowadzenie i jak się później okazało trzy punkty.

- Szkoda straconych punktów. Tak naprawdę pierwsze 30 minut w naszym wykonaniu bardzo fajne. Później troszkę oddaliśmy inicjatywę gospodarzom, brakło troszkę koncentracji pod koniec pierwszej połowy, straciliśmy bramkę na 1:1. W drugiej połowie mecz wyrównany, my stworzyliśmy kilka sytuacji, Połaniec również. W końcówce znowu tracimy bramkę, która kosztowała nas punkty. Fajny mecz dla kibiców, którzy byli obecni na meczu – powiedział Marcin Kołodziejczyk.

- Dałem dzisiaj szansę młodym zawodnikom. Trzydzieści minut zagrał Nikodem Łoskot, piętnaście Piotrek Siemienic, i debiut zaliczył Fabian Fuk – dodał szkoleniowiec Granatu.

W ostatniej kolejce spotkań (26 czerwca) Granat Skarżysko zagra u siebie z Naprzodem Jędrzejów. Początek meczu godz. 17.00

Czarni Połaniec – Granat Skarżysko 2:1 (1:1)

0:1 Błażej Miller '9
1:1 Bartosz Śledź 44
2:1 Adrian Gębalski 86

Granat: Strzelec – Bartosiak, Bednarski, Gwóźdź, Suwara (90.Fuk) – Uciński (60. Łoskot), Papros, Gładyś (75.Siemieniec), Boruch. Uniat – Miller

Wyniki 37 kolejki (19-20 czerwca): GKS Nowiny – Łysica Bodzentyn 3:0 (walkower), GKS Rudki – Star Starachowice 2:1, Naprzód Jędrzejów – Spartakus Daleszyce 6:1, Moravia Morawica – Wierna Małogoszcz 2:0,Hetman Włoszczowa – OKS Opatów 4:1, Partyzant Radoszyce – Nida Pińczów 0:3, MKS Orlicz Suchedniów – Alit Ożarów 2:0, Pogoń Staszów – Lubrzanka Kajetanów 1:2, AKS 1947 Busko-Zdrój – Neptun Końskie 1:0