05.12.2020 Ostatnia aktualizacja 17:44, 04.12.2020

Trzecioligowe derby siatkarskie dla Dany Gameb UKS Relaks

Opublikowano: 16 Lis 2020
1 1 1 1 1
W poniedziałek 16 listopada, w hali sportowej przy II LO I ZST zespół Dany Gameb UKS Relaks Skarżysko podejmował z ramach 5. kolejki spotkań świętokrzyskiej III ligi kobiet drużynę MKS Gali Skarżysko. Spotkanie derbowe zakończyło się zwycięstwem Dany Gameb 3:0 (25:11, 25:14, 25:21).

Podopieczne trenera Jarosława Mosiołka podtrzymują zwycięską passę, po dwóch zwycięstwach z rzędu, tym razem pewnie pokonali lokalnego rywala. W nieco innych nastrojach są zawodniczki MKS Gali Skarżysko, dla których była to piąta ligowa porażka.

Spotkanie derbowe od początku lepiej układało się dla bardziej doświadczonych zawodniczek Dany  Gemb UKS Relaks, które kontrolowały poczynania pod siatką. Młode zawodniczki MKS Gali nadrabiały ambicją. Pierwsza odsłona meczu zakończyła się wygraną Dany Gameb 25:11.  Podobny przebieg miał drugi set, w którym gospodynie pokonały rywali do 14.

Najbardziej zacięty był trzeci set. Na początku podopieczne Michała Waligóry wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, jednak z upływem czasu zawodniczki Dany Gameb UKS Relaks odrobiły straty i ostatecznie wygrał 25:21 i całe spotkanie 3:0

Zespół Dany Gameb UKS Relaks po tym spotkaniu zajmuje 3. miejsce w tabeli i ma na koncie 9 punktów. MKS Gala Skarżysko bez zdobyczy punktowej zamyka ligową tabelę.

W kolejnym spotkaniu Gala zagra z KU AZS UJK Kielce,  zespół Dany Gameb zmierzy się z Hetmanem Włoszczowa.

Dana Gameb UKS Relaks Skarżysko – MKS Gala Skarżysko 3:0 (25:11, 25:14, 25:21)

Dana: M. Drabik, N. Adamczyk, N. Kasprzyk, S. Kalwat, D. Łękawska, P. Staniszewska, W. Pawlak, D. Świercz. Trener : Jarosław Mosiołek

MKS Gala; I. Dulęba, A. Półtorak, K. Czarnota, W. Paszkiel, K. Snopczyńska, Z. Skuza, Z. Kamińska, P. Bilska, A. Komorowska, J. Kalita, A. Sepioł, W. Osóbka. Trener: Michał Waligóra.