30.10.2020 Ostatnia aktualizacja 17:39, 29.10.2020

Wicelider z Nowin pokonany

Opublikowano: 17 Paź 2020
1 1 1 1 1
W sobotę, 17 październik, piłkarze Granatu Skarżysko podejmowali na własnym stadionie wicelidera świętokrzyskiej IV ligi zespół GKS Nowiny, spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 1:0, bramkę na wagę trzech punktów zdobył Karol Dudzik.

Spotkanie z Nowinami odbyło się z nowej rzeczywistości zarówno dla klubu jak i kibiców. Od soboty 17 października, wszystkie wydarzenia sportowe odbywają się bez udziału publiczności, tak było i w przypadku meczu, kibice nie mogli wejść na stadion, ograniczenia dotyczył również klub, klubu zostały zwolnione z obowiązku obecności spikera i noszowych, na mecz mogli wejść tylko przedstawiciele tzw. mediów klubowych, którzy mogli robić materiał tylko z trybun.

Wicelider z Nowin postawił trudne warunki gry, w pierwszej połowie spotkania gra była wyrównana, walka toczyła się w środku pola, żadnej z drużyn nie udało się znaleźć drogi do bramki. Gospodarze objęli prowadzenie w 58 minucie po bramce Karola Dudzika, kilka minut później byli podwyższenia była Bartosz Sot, jednak jego strzał trafił tylko w poprzeczkę. Im bliżej było końca spotkania tym groźniej robiło się pod bramkę Granatu, jednaka dobrze spisywała się defensywa trójkolorowych z bramkarzem Dawidem  Strzelcem na czele.

- Najbardziej jestem zadowolony z trzech punktów, dzisiaj harowaliśmy od 1 do 90 minuty. Przyjechała naprawdę bardzo dobra drużyna, to jest, powiedzmy sobie szczerze, jeden z dwóch kandydatów do awansu, to jest zespół z wyższej półki umiejący grać w piłkę, fajnie utrzymujący się przy niej. My dzisiaj pracowaliśmy całym zespołem, strzeliliśmy pierwszą bramkę, później cofnęliśmy się, było widać, że nas zepchnęli do tytuł, ale utrzymaliśmy wynik do końca z czego bardzo się cieszymy, bo trzy punkty zdobyte z dobrym przeciwnikiem. Była okazja do podwyższenia, Bartosz Sot trafił w poprzeczkę, myślę że jakby to wpadło końcówka meczu byłaby spokojniejsza – powiedział Marcin Kołodziejczyk, trener Granat Skarżysko.

W kolejnym spotkaniu Granat Skarżysko zagra na wyjeździe z AKS 1947 Busko – Zdrój. Spotkanie to odbędzie się 24 października, o godz. 19.00

Granat Skarżysko – GKS Nowiny 1:0 (0:0)

1:0 Karol Dudzik 58

Granat: Strzelec – Gwóźdź, Bednarski, Kędra, Dudzik – Bartosik (90. Głowaczewski), Kołodziejczyk (60. Rzeszowski), Papros, Krzymieński (87. Parszewski), Gurski (65. Szewczyk), Sot