09.05.2021 Ostatnia aktualizacja 14:21, 09.05.2021

 

 

 

Skarżyscy karatecy trenują na letnim obozie w Łebie

Autor:
SKSW Skarżysko, Foto: SKSW
Opublikowano: 27 Lip 2020
Oceń:
1 1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
W dniach 20.07 – 26.07 2018 r. zakończył się pierwszy tydzień letniego obozu karate zorganizowanego przez sensei Zbigniewa Zaborskiego Trenera i Prezesa Skarżyskiego Klubu Karate jednocześnie.

Uczestnicy obozu mieli przyjemność przebywać i trenować na terenie ośrodka wypoczynkowego „Słowiniec” w Łebie w blisko 80-osobowej obsadzie. Uczestnicy obozu mogli korzystać z dobrze wyposażonej sali sportowej, świetnego boiska oraz morza.

Ja wspomnieliśmy organizatorem obozu był Sensei Zbigniew Zaborski, który jednocześnie pełnił funkcję kierownika obozu i trenera jednocześnie, wspomagany przez wytrawnych instruktorów w osobach: Sensei Mariusz Szymkieiwcz 2 Dan, Sensei Zbyszek Kozłowski 1 Dan, Sensei Stanisława Bacik, Senpai Krystian Bajan,
Poniżej szczegółowy opis obozu z podziałem na grupy:

- Po przyjedzie na miejsce poświęciliśmy czas na zakwaterowanie uczestników obozu, przyporządkowanie do grup wychowawczych i zapoznanie z kadrą obozową, a następnie omówiliśmy najważniejsze przepisy dotyczące bezpieczeństwa. Wieczorem odbyło się przywitanie z morzem z małą sesją fotograficzną. Sobotni wieczór uświetniła dyskoteka – mówi Zbigniew Zaborski.

Drugi dzień rozpoczęliśmy tradycyjnym porannym rozruchem w duchu gimnastyki szwedzkiej. Pobudziliśmy nasze organizmy do późniejszej aktywności, a następnie udaliśmy się na śniadanie. Następnie przed południem odbył się pierwszy trening w morzu. W godzinach popołudniowych korzystając ze słonecznej aury część grupy poszła nad morze, a druga część na lody. Obozowicze mieli możliwość uczestniczenia w licznych grach i zabawach. Najwięcej radości sprawiła gra w kosza bez zasad! Musimy to jeszcze kiedyś powtórzyć…

Po kolacji zaliczyliśmy mocny wypad na miasto! Wzbudziliśmy wielkie zainteresowanie maszerując w karategach w tak licznym gronie przez rynek. Nasz pokaz został uwieczniony licznymi fotografiami i filmikami poprzez przechodniów – relacjonuje sensei Zbigniew Zaborski.

Trzeci dzień również rozpoczęliśmy tradycyjnym porannym rozruchem. Przed obiadem tradycyjnie trening na sali, a pozostali mogli podziwiać uroki Łeby.
W godzinach popołudniowych korzystając ze słonecznej aury wybraliśmy się nad morze, adruga część na miasto na lody, gofry i inne smakołyki. Obozowicze mieli możliwość uczestniczenia w licznych grach i zabawach.

Po kolacji odbyło się ognisko integracyjne były śpiewy, tańce i zabawy – zaznacza Zbigniew Zaborski.

- W czwartym dniu naszego obozu skupiliśmy się na realizacji założeń treningowych i na przygotowaniu zdających do egzaminu. Odbył się również trening rekreacyjny z wykorzystaniem balonów oraz lin, a także zajęcia z kijem bo. W sesji przedpołudniowej wykorzystaliśmy doświadczenie instruktorów, więc każdy uczestnik obozu mógł zaczerpnąć specjalistyczną wiedzę z wielu dziedzin.

Po południu wybraliśmy się na boisko, plac zabaw. Nasz wypad na świeże powietrze uświetnił mały deser lodowy. Wieczorem odbył się emocjonujący mecz w piłkę koszykówkę bez zasad. Dziękujemy za wspaniały doping rodziców i opiekunów dzieci – relacjonuje sensei Zaborski.

Piąty dzień zaczął się wczesnym śniadaniem, bowiem w tym dniu odbyła się wycieczka na Hel. Na Helu uczestnicy płynęli statkiem po morzu, by następnie skosztować smacznej świeżej ryby, a kolejną atrakcją było zwiedzanie fortyfikacji helskiej, wystrzał z armaty, a potem gofry, lody oraz zakup pamiątek i gadżetów. W godzinach wieczornych wróciliśmy na kolację, a po niej smaczny sen bowiem uczestnicy byli zmęczeni całodniową wycieczką autokarową na Hel.

W dniu szóstym, przed południem odbyła się meleksowo-piesza wycieczka na Wydmy Piaszczyste, a po powrocie odbył się trening techniczny dla wszystkich grup ćwiczebnych, a następnie doskonalenie umiejętności z zakresu samoobrony.

Osoby starsze uczestniczyły w dalszym bloku treningowym, a młodsi spędzili ten czas na wykładzie o karate oraz o Japonii, którą podzielił się sensei Zbigniew Zaborski, bowiem w końcówce roku 2019 przebywał w Japonii na seminarium z elitą światowego karate. Po kolacji odbyła się wspaniała zabawa z iluzjonistą, który wtajemniczał obozowiczów w tajniki iluzji. Każdy z uczestników brał udział w „czarowaniu i iluzji”. Uczestnicy na pamiątkę nabyli sobie karty do magii i inne gadżety.

- Dniem siódmym była niedziela, dzień wolny od treningów, więc po śniadaniu uczestnicy obozu kosztowali się urokami morza. Była cudowna sprzyjająca aura, więc dzieci uzyskały wspaniałą opaleniznę. Późniejszy czas poświęciliśmy odpoczynkowi, a następnie udać się na obiad. Po obiedzie odbywały się gry, zabawy we własnym zakresie aż do kolacji. Natomiast po kolacji odbył się pokaz mody i wybory najbardziej wytwornie ubranego uczestnika lub grupy uczestników pokazu mody. Jury wybrane z rodziców wybrało trójkę najlepszych, którzy otrzymali nagrody w postaci słodyczy. Wszyscy cudownie się bawili. Tak cudownie zakończył się pierwszy tydzień obozu.


Przed obozowiczami kolejny tydzień wspaniałych atrakcji. OSU.Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

W Bliżynie nad zalewem odbył się trening na d…

Opublikowano: 09.05.2021 16:05

Komentarzy: 0

„… Z ziemi włoskiej do Polski…”, czyli dzieje…

Opublikowano: 09.05.2021 15:26

Komentarzy: 0

Julia Domagała zawodniczka SKSW Skarżysko brą…

Opublikowano: 09.05.2021 11:31

Komentarzy: 0

Superpuchar ATP dla ZEORK-u

Opublikowano: 08.05.2021 22:51

Komentarzy: 0

Granat lepszy od Łysicy Bodzentyn

Opublikowano: 08.05.2021 21:41

Komentarzy: 0

Senior ofiarą fałszywego policjanta

Opublikowano: 07.05.2021 19:05

Komentarzy: 1

Wręcznie nagród w Konkursie Przedsiębiorczośc…

Opublikowano: 07.05.2021 16:26

Komentarzy: 0

Regionalna Strategia Polityki Społecznej

Opublikowano: 07.05.2021 14:59

Komentarzy: 1

Wspierają działalność stacji doświadczalnej o…

Opublikowano: 07.05.2021 09:53

Komentarzy: 0

W sobotę 8 maja otwarcie Mauzoleum Martyrolog…

Opublikowano: 06.05.2021 23:05

Komentarzy: 3

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne