14.08.2020 Ostatnia aktualizacja 09:02, 14.08.2020

Poznaliśmy zwycięzców XXIII Wakacyjnego Turnieju Piłki Nożnej

Opublikowano: 12 Lip 2020
1 1 1 1 1
W niedzielę, 12 lipca zakończył się XXIII Turniej Piłki Nożnej o Mistrzostwo Skarżyska - Dolna Kamienna 2020. Turniej zorganizowało  Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Dolna Kamienna" przy wsparciu licznych sponsorów. Rywalizacja rozpoczęła się 28 czerwca i trwała do dnia dzisiejszego, w turnieju wzięło udział 24 drużyny.  Zwycięzcami turnieju zostały drużyny Dziki i Osiedlowe Pato.

Najlepszą drużyną w kategorii juniorów okazała się ekipa Osiedlowe Pato, drugie miejsce dla drużyny FC Lipówka, trzecie miejsce zajęła drużyna Mongoły.  Najskuteczniejszym strzelcem okazał się zawodnik drużyny Osiedlowe Pato Filip Michalski  (12 bramek). Najlepszym bramkarzem został wybrany Marcel Głuszek z drużyny Osiedlowe Pato.

Klasyfikacja juniorów

1. Osiedlowe Pato
2. FC Lipówka
3. Mongoły
4. Niewidzialni Suchedniów

W finale kategorii seniorów zagrały drużyny Dziki i PMP Skarżysko,po niezwykle zaciętym i interesującym spotkaniu Dziki pokonały PMP Skarżysko 5:3. W meczu o trzecie miejsce Kapafor pokonał Młode Dziki 8:3.

Tytuł króla strzelców w kategorii seniorów trafił do zawodnika drużyny Dziki - Przemysława Gnata (13 bramek). Najlepszym bramkarzem został wybrany Patryk Czarnota  (Kapafor)

Klasyfikacja seniorów
1. Dziki
2. PMP Skarżysko
3. Kapafor
4. Młode Dziki

Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i medale nagrody, które  wręczali przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Fizycznej "Dolna Kamienna"

Podczas finałów zorganizowano konkursy strzału na bramkę (zwyciężył Paweł Szymczyk), konkurs rzutów do kosza (zwyciężył Paweł Szymczyk) oraz konkurs wkrętki do bramki (zwyciężył Filip Michalski). Dla wszystkich przygotowano poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla.