12.07.2020 Ostatnia aktualizacja 16:04, 11.07.2020

Czy piłkarze wrócą na boiska w tym sezonie? Decyzja do 11 maja

Autor:
Z.B, SZPN Kielce, Fot. Z.Biber
Opublikowano: 16 Kwi 2020
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
W środę, 15 kwietnia 2020 roku, odbyła się wideokonferencja, w której udział wzięli prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej oraz prezes PZPN Zbigniew Boniek. Obrady miały charakter konsultacyjny. Omawiano między innymi aktualną sytuację epidemiologiczną w kraju i jej wpływ na rozgrywki piłkarskie prowadzone przez wojewódzkie związki, zwłaszcza seniorskie III ligi i klasy niższe, a także rozgrywki kobiece i młodzieżowe oraz mecze Pucharu Polski.

Po konsultacjach z klubami postanowiono, że decyzja o sposobie kontynuowania lub zakończenia obecnego sezonu, zostanie podjęta najpóźniej do 11 maja 2020. Po tym terminie określone zostaną szczegółowe rozwiązania dotyczące rundy wiosennej sezonu 2019/2020 roku.

Zgodnie zdecydowano, że wypracowane stanowisko będzie wspólne dla wszystkich Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. Podjęte ustalenia zostaną rekomendowane do zatwierdzenia Zarządowi PZPN.
Na decyzję w tej sprawie czekają  futboliści i futbolistki z powiatu skarżyskiego m.in: Granatu Skarżysko, Orlicza Suchedniów (IV liga świętokrzyska), Granat II Skarżysko, Orlicza II Skarżysko i ULKS Łączna ( drużyny rywalizują w B klasie gr.I) na wznowienie rozgrywek czekają również piłkarki z drużyny Cicha Sława eSKa Skarżysko (świętokrzyska III liga kobiet) oraz drużyny młodzieżowe Granatu Skarżysko, Orlicza Suchedniów, PAS-u Skarżysko, UKS Celsium Skarżysko czy eSKi Skarżysko.

Przypomnijmy, że w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem epidemii i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze Fortuna I ligi, II ligi, III ligi oraz pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych zostały zawieszone do 26 kwietnia 2020 r. włącznie. 

Czwartoligowi piłkarze Granatu Skarżysko i Orlicza Suchedniów trenują indywidualnie w domach. 

- Nie da się ukryć, że sytuacja jest ciężka dla wszystkich i nie wiemy ile jeszcze potrwa. Trzeba jakoś funkcjonować i mieć nadzieję, ze niebawem wrócimy na boisko...wtedy każdy doceni to trochę bardziej – powiedział Błażej Miller, napastnik Granatu Skarżysko. 

Przerwę spowodowaną koronawirusem, spędzam w domu z rodziną. Mam dużo czasu, żeby nadrobić zaległości przy domowych pracach oraz czasu z moim synem Olafem. Jeśli chodzi o podtrzymanie treningów, to 2-3 razy w tygodniu biegiem "tlenówki" zadane przez naszego trenera, dodatkowo mam i siłownie w domu gdzie również zaglądam. Jeśli chodzi o trening z piłką. to o to dba mój syn. gdzie na każdym kroku w domu muszę z nim grać w piłkę. Jest to ciężko czas dla mnie bo moje dotychczasowe zajęcia wszystkie są zawieszone, a wiec praca w szkole , jako trener w AP STAR i oczywiście rozgrywki i treningi w Granacie. Moim zdaniem rozgrywki już raczej nie wrócą do kontynuacji , zresztą wydaje mi się, że byłoby to z dużym narażeniem naszego zdrowia, z racji ze każdy z nas trenuje jak trenuje i nie będziemy w pełni przygotowanie do grania środa-sobota, co się wcześniej czy później przełoży na kontuzje. Ale czas pokaże jakie decyzję podejmie związek - zaznacza Damian Szyszka, piłkarz Granatu Skarżysko. 

Jest to ciężki czas dla wszystkich, w tym także dla nas sportowców. Ja osobiście spędzam czas w domu z żoną i córką, chodzimy na spacery, teraz jednak po kolejnych zaostrzeniach siedzimy już tylko w domu, oglądamy filmy i zajmujemy się naszą córeczką.  Dostaliśmy rozpiski treningów  indywidualnych od trenera wiec każdy w miarę możliwości do nich się  dostosowuje. Wiadomo nie zastąpi to wspólnych treningów z drużyną ale staramy się za wszelka cenę utrzymać wypracowaną w zimę formę  - mówi Tomasz Staszewski, napastnik Orlicza Suchedniów 

- Jeżeli chodzi o kontynuacje rozgrywek to osobiście myślę, że będzie ciężko je dokończyć a już na pewno trudno będzie zagrać pełną ilość spotkań. Jeżeli nie ruszymy na początku maja to sezon na pewno zostanie anulowany  – dodaje  Tomasz Staszewski.

Poniżej przypominamy 49. derby powiatu pomiędzy Orliczem Suchedniów i Granatem Skarżysko. 


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • B1
  • B2

Ostatnio opublikowane

Wysoka porażka Granatu w ostatnim meczu kontr…

Opublikowano: 11.07.2020 15:24

Komentarzy: 0

Kino plenerowe w Miasteczku Ruchu Drogowego z…

Opublikowano: 10.07.2020 22:34

Komentarzy: 1

Ulica Leśna w budowie

Opublikowano: 10.07.2020 11:09

Komentarzy: 3

Nowe witacze na rogatkach Skarżyska - Kamienn…

Opublikowano: 09.07.2020 13:23

Komentarzy: 13

Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Skarżys…

Opublikowano: 09.07.2020 11:49

Komentarzy: 12

Faza grupowa WTPN 2020 zakończona, znamy ćwie…

Opublikowano: 08.07.2020 18:21

Komentarzy: 0

Nie zatrzymał się do kontroli. W organizmie 2…

Opublikowano: 08.07.2020 11:43

Komentarzy: 0

"Wakacje z piłką" - UKS Celsium I n…

Opublikowano: 07.07.2020 22:32

Komentarzy: 0

Oświadczenia majątkowe za 2019: Władze powiat…

Opublikowano: 07.07.2020 17:50

Komentarzy: 1

Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi gościła u pr…

Opublikowano: 07.07.2020 16:13

Komentarzy: 13

Ostatnio komentowane

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +


Praca Skarżysko