26.08.2019 Ostatnia aktualizacja 20:52, 25.08.2019

Granat pokonał Orlęta Kielce w ostatnim meczu sparingowym przed ligą

Opublikowano: 03 Sie 2019
1 1 1 1 1
W sobotę, 3 sierpnia, piłkarze Granat Skarżysko rozegrali ostanie spotkanie kontrolne przed starem rozgrywek świętokrzyskiej IV ligi. Podopieczni trenera Dominika Rokity podejmowali na własnym stadionie Orlęta Kielce, mecz zakończył się zwycięstwem Granatu 4:2.

Okres przygotowawczy do nowego sezony powoli dobiega końca, kadra Granatu jest już skompletowana, dzisiaj odbył się ostatni sprawdzian przed inauguracją ligi. W ostatnim meczu kontrolnym Granat zmierzył się z A klasową drużyną Orlęta Kielce.

Ostatni mecz sparingowy Granatu zakończył się zwycięstwem skarżyskiej drużyny 4:2. Gospodarze po pierwszych 45. minutach prowadzili już 4:1. Pierwsza bramka padła w 22. minucie po trafieniu Macieja Kolasy, który wykorzystał podanie Błażeja Millera. W 33. minucie do bramki rywali trafił Błażej Miller, który minutę później strzelił kolejną bramkę. Dwie minuty później było już 4:0 po bramce Bartosza Kołomańskiego. Minutę przed końcem pierwszej połowy bramkę dla Orląt strzelił  Patryk Żak, wynik meczu ustalił Jakub Moskal w 76. minucie.

W okresie przygotowawczym Granat rozegrał pięć meczów sparingowych, pokonał Szydłowiankę Szydłowiec 7:0, Centrum Radom 4:0 i Oręlta Kielce 4:1. Dwa mecze przegrał z Prochem Pionki 1:0 i Pilicą Białobrzegi 2:1.

W letniej przerwie drużynę Granatu opuściło kilku zawodników: Przemysław Michalski, Norbert Wnukowski, Norbert Drożdżał, Daniel Dulak, Ariel Spadło czy Tomasz Bartosiak. W skarżyskiej ekipie pojawiło się wiele nowych twarzy, do drużyny dołączyli: Patryk Sieczka (wychowanek, wrócił z wypożyczenia ze Startu Starachowice), Konrad Żytniewski (Kamienna Brody), Adrian Bednarski (Spartakus Daleszyce), Maciej Kolasa (MKS Busko - Zdrój), Bartosz Kołomański (Orlęta Kielce), Bartłomiej Papros (MKS Busko - Zdrój), Wiktor Brożyna (Spartakus Daleszyce), Arkadiusz Krzymieński (GKS Nowiny), Łukasz Piotrowski (Hetman Włoszczowa), Jakub Jaśkiewicz (MKS Busko-Zdrój), Kacper Gładyś (wychowanek, ostatnio Star Starachowice), Marcin Kołodziejczyk (wrócił z wypożyczenia z ŁKS Łagów).

Pełną kadrę na sezon 2019/20 oraz podsumowanie okresu przygotowawczego podamy w przyszłym tygodniu.

Granat rozgrywki IV ligi zainauguruje 11 sierpnia, wyjazdowym  meczem z TS 1946 Nidą Pińczów. w drugiej kolejce zagrają również na wyjeździe się z MKS Busko - Zdrój (15 sierpnia). Pierwszy mecz przed własną publicznością zagrają w niedzielę, 18 sierpnia (godz. 17.00) z Lubrzanką Kajetanów.

Granat Skarżysko - Orlęta Kielce 4:2 (4:1)

1:0 Maciej Kolasa 22'
2:0 Błażej Miller 33'
3:0 Błażej Miller 34'
4:0 Bartosz Kołomański 36'
4:1 Patryk Żak 44'
4:3 Jakub Moskal 76'

Granat: Żytniewski - Szyszka, Wojna, Bednarski, Głowaczewski - Kołomański, Papros, Dulęba, Kolasa - Jaśkiewicz, Miller oraz Sieczka, Uciński, Gładyś, Rzeszowski, Angelo, Brożyna, Suwara, Stopiński.