Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Bliżyn

W sobotę, 16 marca, w Szkole Podstawowej w Bliżynie odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Bliżyn. W turnieju wzięło udział 34 zawodników i zawodniczek . Uczestnikami turnieju mogli być tylko mieszkańcy gminy Bliżyn. Zwyciężyli Beata Turek, Adrian Gołębiewski i Robert Jurkiewicz.

Turniej odbył się w trzech kategoriach  wiekowych: mężczyźni do 35 lat, mężczyźni ponad 35 lat i kategoria open dla kobiet. Ogółem w rywalizacji wzięło udział 34 osoby (6 w kategorii kobiet, 8 w  kategorii plus 35 i 20 poniżej 35 lat.

W kategorii mężczyzn do 35 lat zwyciężył Adrian Gołębiewski, który w grupie finałowej wygrał cztery mecze. Drugie miejsce zajął Łukasz Witkowski (3 wygrane), na trzecim miejscu turniej zakończył Stanisław Lisowski. (2 wygrane).

Wśród panów powyżej 35 lat najlepszy okazał się Robert Jurkiewicz, który w meczu o pierwsze miejsce pokonał Michała Pogodzińskiego 3:0. W meczu o trzecie miejsce Michał Fornal wygrał z Tadeuszem Głuskiem 3:2.  W kategorii kobiet wygrała  Beata Turek, drugie miejsce zajęła Aneta Ołownia, trzecie Natalia Lasota.

Organizatorzy przyznali również nagrody dla najmłodszych zawodników, a byli nimi 9-letnia Nikola Fornal i 11 - letni Miłosz Rot.

Nagrody ufundował i wręczył Wójt Gminy Mariusz Walachnia. Za całość turnieju i jego przeprowadzenie odpowiedzialni byli Robert Jurkiewicz, Kamil Siudak, Sławomir Młodawski, Dorota Cukrowska i Beata Turek.