26.03.2019 Ostatnia aktualizacja 13:29, 26.03.2019

Prywatna Szkoła Podstawowa mistrzem Skarżyska w tenisie stołowym

Opublikowano: 08 Sty 2019
3 1 1 1 1 1
W dniach 7-8 stycznia, w hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku - Kamiennej odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Skarżyska - Kamiennej Szkół  Podstawowych i Gimnazjalnych (rocznik 2003-2005) w Tenisie Stołowym Chłopców i Dziewcząt Tytuł mistrzowskie, w obu kategoriach trafiły do Prywatnej Szkoły Podstawowej, którą reprezentowali Jan Figarski i Piotr Langer-Żuk oraz Weronika Drewnowicz i Maria Nowak.

Organizatorem mistrzostw Skarżyska w tenisie stołowym szkół gimnazjalnych był Urząd Miasta - Referat Edukacji, sędzią głównym zawodów - Wacław Ziomek, koordynatorem z ramienia organizatora był Dariusz Frydryk.

W Drużynowych Mistrzostwach Skarżyska - Kamiennej Szkół  Podstawowych i Gimnazjalnych w Tenisie Stołowym Chłopców udział wzięło jedenaście drużyn, o mino najlepszych i punkty do współzawodnictwa sportowego rywalizowali reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3,  Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 7, Szkoły Podstawowej nr 8, Szkoły Podstawowej nr 9, Zespołu Szkół Publicznych nr 1, Prywatnej Szkoły Podstawowej, Gimnazjum nr 2

Drużyny zostały podzielone na trzy grupy, w których grali o awans do półfinałów. W grupie A zagrali:  Gimnazjum nr 2, SP 1, SP 9 i SP 7. W grupie B: ZSP nr 1, SP 8, SP 2 i SP 5, w grupie C: SP Prywatna, SP 3 i SP 4. Zwycięzcy grup zagrali w grupie finałowej o miejsca na podium.

W wyniku rozegranych spotkań grupowych w finałowej trójce znalazły się drużyny Szkoły Podstawowej nr 9, Zespołu Szkół Publicznych nr 1 i Prywatnej Szkoły Podstawowej. Mistrzem Skarżyska w Tenisie Stołowych Chłopców została reprezentacja Prywatnej Szkoły Podstawowej w składzie Jan Figarski i Piotr Langer-Żuk, wicemistrzostwo zdobyli reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 9, na trzecim miejscu uplasowali się reprezentanci ZSP nr 1.

Pozostałe miejsca zajęli: 4. Gimnazjum nr 2, 5.Szkoła Podstawowa nr 5, 6.Szkoła Podstawowa nr 4, 7. Szkoła Podstawowa nr 1, 8. Szkoła Podstawowa nr 8, 9. Szkoła Podstawowa nr 3, 10. Szkoła Podstawowa nr 7 i nr 2.

SP 1 - SP 3 3:1

W kategorii dziewcząt rywalizowało dziewięć drużyn: SP 1, SP 2, SP 3, SP 4, SP 5, SP 7, SP Prywatna , ZSP nr 1 i Gimnazjum nr 2. Podobnie jak w kategorii chłopców drużyny zostały podzielone na grupy, w których rywalizowały o jak najwyższe miejsce, które później uprawniało do gry o miejsca 1-3 i niższe.

W wyniku spotkań grupowych w grupie finałowej znalazły się reprezentacja Prywatnej Szkoły Podstawowej, Zespołu Szkół Publicznych nr 1 i Gimnazjum nr 2. Mistrzem Skarżyska w tenisie stołowym dziewcząt została Prywatna Szkoła Podstawowa w składzie Weronika Drewnowicz i Maria Nowak. Drugie miejsce zajęła reprezentacja ZSP nr 1, trzecie Gimnazjum nr 2.

Na pozostałych miejscach uplasowali się: 4. SP 7, 5. SP 5, 6. SP 8, 7. SP 4, 8 SP 3, 9. SP 1.

SP Prywatna - ZSP nr 1 3:2
ZSP nr 1 - Gimn. nr 2 3:2
Gimn. nr 2 - SP Prywatna 1:3

Wyniki grupy B (miejsca 4-6)

SP 7 - SP 5 3:2
SP 5 - SP 8 3:1
SP 7 - SP 8 2:3

Wyniki grup C (miejsca 7-9)