Zwycięstwo Dany Gameb UKS Relaks w Szydłowcu

W piątek, 9 listopada, drużyna Dana Gameb UKS Relaks zmierzyła się na wyjeździe z RAS Szydłowiec, mecz odbył się w ramach 3. kolejki spotkań Świętokrzyskiej III Ligi Kobiet. Podopieczne trenera Jarosława Mosiołka pokonały rywalki 0:3 (20:25 , 11:25, 16:25).

Jak to ostatnio z naszą drużyną bywa mecz zaczęliśmy fatalnie bo po paru zagrywkach i kilku udanych akcjach ze strony gospodyń nasz zespół przegrywał 11:4. .Oczywiście na taki wynik złożyły się też nasze zepsute zagrywki i ataki w siatkę . Dość szybko trzeba było brać przerwę na zmobilizowanie zespołu . W miarę upływu czasu punkt po punkcie zaczęliśmy odrabiać straty.

Zawodniczki z Szydłowca jeszcze zdołały ugrać parę punktów do stanu 16:10,  potem zaczęliśmy przejmować inicjatywę, która zaczęła przynosić nam punkty.  Swoją zagrywką Weronika Wilczyńska rozbroiła przyjęcie gospodyń, a na siatce w tym okresie swoimi atakami popisywały się wracająca do formy Dominika Łękawska oraz nasza środkowa Sylwia Kalwat . Pierwszego seta mimo nieudanego początku wygrywamy 25:20.

Drugi set to w wykonaniu naszego zespołu solidna gra w każdym elemencie. Dziewczyny z Szydłowca miały olbrzymie problemy w odbiorze czego efektem była bardzo duża przewaga punktowa przez cały set drugi.  . Nasze dziewczyny kontrolowały przebieg spotkania grając atakiem niemal z każdej strefy boiska. Set zakończył się naszym zwycięstwem 25:11.

Kolejny, trzeci set, jak się okazało w dzisiejszym meczu do stanu 8:8 miał wyrównany przebieg, ale z każdą następną piłką nasze dziewczęta zdobywały punkty seriami co pozwoliło nam odskoczyć na bezpieczną odległość  i zakończyć mecz przy stanie 25:16.

- Po za początkiem spotkania można pochwalić zespół za cierpliwość i sposób rozgrywania akcji. Im dłużej trwało spotkanie tym dziewczęta czuły się pewniej. Kolejny mecz , kolejne zwycięstwo, teraz przed nami ciężkie spotkanie z akademiczkami z Kielc - podkreśla Jarosław Mosiołek.

W czwartek, 15 listopada, o godzinie 18 na sali Zespołu Szkół w Skarżysku Kościelnym Dana Gameb UKS Relaks rozegra mecz 4 kolejki z AZS UJK Kielce.

RAS Szydłowiec - Dana Gameb UKS Relaks Skarżysko  0:3 (20:25 , 11:25, 16:25)

Dana Gameb UKS Relaks  : Wilczyńska Weronika , Wieczorek Agnieszka , Kalwat Sylwia , Staniszewska Paulina , Bogusiewicz Katarzyna , Zielińska Klaudia , Jedlińska Kamila , Nikiel Magda i MVP meczu Łękawska Dominika